ATP Rotterdam: udany początek Łukasza Kubota i Marcelo Melo

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału debla rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 500 w Rotterdamie. W środę polsko-brazylijska para w dwóch setach pokonała Davida Goffina i Fernando Verdasco 6:1, 7:6(4).

Marcin Motyka
Getty Images / Lintao Zhang

Dla Łukasza Kubota to czwarty w karierze deblowy start w turnieju ATP w Rotterdamie. Wszystkie poprzednie (sezony 2012, 2014 i 2016) kończył już na I rundzie. W tegorocznej edycji ABN AMRO World Tennis Tournament lubinianinowi partneruje świetny deblista, Marcelo Melo, dziewiąty gracz rankingu, który jednak z hali Ahoy także nie ma dobrych wspomnień i w poprzednich dwóch występach wygrał tylko jeden mecz.

Choć Kubotowi i Melo w przeszłości nie wiodło się w Rotterdamie, w środę mogli cieszyć się ze zwycięstwa. W meczu I rundy polsko-brazylijska para pokonała duet złożony z dwóch znakomitych singlistów - Belga Davida Goffina i Fernando Verdasco z Hiszpanii, zwyciężając 6:1, 7:6(4).

W ciągu 78 minut gry Polak i Brazylijczyk posłali jednego asa, przy własnym serwisie wygrali 68 proc. rozegranych akcji, dwukrotnie zostali przełamani, wykorzystali cztery z 13 break pointów i łącznie zdobyli 69 punktów, o 20 więcej od rywali.

Przeciwnikami rozstawionych z numerem czwartym Kubota i Melo w ćwierćfinale będą Wesley Koolhof i Matwe Middelkoop. Grający z dziką kartą Holendrzy w I rundzie pokonali 6:3, 6:4 braci Alexandra i Mischę Zverevów.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP World Tour 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,724 mln euro
środa, 15 lutego

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 4) / Marcelo Melo (Brazylia, 4) - David Goffin (Belgia) / Fernando Verdasco (Hiszpania) 6:1, 7:6(4)

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?