ATP Dubaj: Fernando Verdasco finałowym przeciwnikiem Andy'ego Murraya

Andy Murray pokonał Lucasa Pouille'a 7:5, 6:1 i w sobotę zagra o tytuł w turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Dubaju. Rywalem lidera rankingu będzie Fernando Verdasco, który zwyciężył Robina Haase 7:6(5), 5:7, 6:1.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / DEAN LEWINS

Po zakończonym późno w nocy pojedynku z Jewgienijem Donskojem niełatwo było Lucasowi Pouille'owi dorwać się do skóry najlepszego obecnie tenisisty świata. Zwłaszcza że nigdy nie wygrał z nim nawet seta. Francuz miał oczywiście swoje szanse, lecz w partii otwarcia nie wykorzystał przewagi przełamania.

Andy Murray wygrał od stanu po 5 w pierwszym secie siedem gemów z rzędu i przesądził o losach spotkania. Po 94 minutach zwyciężył 7:5, 6:1, dzięki czemu poprawił bilans pojedynków z Francuzem na 4-0. Trzy poprzednie wygrane zanotował w sezonie 2016.

O wiele więcej emocji było w pierwszym półfinale, w którym zmierzyli się Fernando Verdasco i Robin Haase. Bilans ich pojedynków przed piątkowym starciem był remisowy i wynosił 3-3. W sobotę na czoło wysunął się Hiszpan, który potrzebował dziewięciu kwadransów, aby triumfować 7:6(5), 5:7, 6:1.

Tenisista z Madrytu miał aż 14 break pointów, ale wykorzystał tylko pięć z nich. W partii otwarcia odrobił stratę przełamania i zwyciężył po tie breaku, lecz w kolejnej części spotkania lepszy był Holender. Urodzony w Hadze zawodnik nie poszedł jednak za ciosem w decydującym secie i w sumie aż trzykrotnie stracił serwis. Dzięki piątkowemu zwycięstwu Hiszpan powróci w poniedziałek do Top 30 światowego rankingu.

Murray i Verdasco zmierzą się ze sobą po raz 14. w głównym cyklu. Wcześniej Hiszpan wygrał tylko raz, w IV rundzie Australian Open 2009. Brytyjczyk stara się o 45. mistrzostwo w głównym cyklu, natomiast Hiszpan powalczy o ósme trofeum.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)