WTA Indian Wells: Magda Linette w finale kwalifikacji. Nao Hibino znów na drodze Polki

Magda Linette awansowała do finałowej rundy kwalifikacji rozpoczynającego się w środę turnieju WTA Premier w Indian Wells, który będzie rozgrywany na kortach twardych. W poniedziałek Polka w dwóch setach pokonała Sofię Kenin.

Marcin Motyka
PAP/EPA / AHMAD YUSNI

Magda Linette (WTA 80) do Indian Wells wyruszyła wprost z Kuala Lumpur, gdzie w ubiegłym tygodniu dotarła do półfinału turnieju rangi WTA International. W kwalifikacjach do głównej drabinki imprezy BNP Paribas Open poznanianka została rozstawiona z numerem 11, a w I rundzie trafiła na utalentowaną 18-letnią amerykankę rosyjskiego pochodzenia Sofię Kenin (WTA 211).

Początek poniedziałkowego spotkania nie był dla Linette udany. Polka straciła serwis i przegrywała 1:2. Jednak im dłużej trwał mecz, tym przewaga naszej reprezentantki była coraz większa. Ostatecznie poznanianka wygrała 7:5, 6:0, zdobywając osiem końcowych gemów.

W ciągu 86 minut gry Linette posłała jednego asa, popełniła trzy podwójne błędy serwisowe, dwukrotnie została przełamana, wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów i łącznie zdobyła 72 punkty, o 26 więcej od rywali.

Przeciwniczką rozstawionej z numerem 11. Linette w finałowej rundzie kwalifikacji będzie Nao Hibino (WTA 81), która pokonała Polkę w sobotnim półfinale imprezy w Kuala Lumpur. Oznaczona "18" Japonka w poniedziałek ograła 4:6, 6:2, 7:6(1) Anę Bogdan, choć w decydującym secie przegrywała 3:5.

Pojedynek Linette z Hibino zostanie rozegrany we wtorek na korcie numer 9 jako trzeci mecz dnia od godz. 20:00 czasu polskiego. Jeżeli poznanianka wygra, w głównej drabince BNP Paribas Open dołączy do innej reprezentantki naszego kraju, Agnieszki Radwańskiej.