ATP Indian Wells: Roger Federer kontra Rafael Nadal w IV rundzie! Novak Djoković pokonał Juana Martina del Potro

Roger Federer w dwóch setach pokonał Steve'a Johnsona i w IV rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Indian Wells zagra z Rafaelem Nadalem. W hicie wtorku Novak Djoković wygrał z Juanem Martinem del Potro.

Marcin Motyka
PAP/EPA / PAUL BUCK

Za Rogerem Federerem wymagający test. W III rundzie turnieju ATP w Indian Wells Szwajcar trafił na bardzo dobrze dysponowanego Steve'a Johnsona. Mimo świetnej postawy rywala zwyciężył, ponieważ był skuteczniejszy w rozstrzygających momentach. W całym meczu obaj tenisiści ani razu nie zostali przełamani. O losach obu partii musiały rozstrzygać tie breaki. Pierwszą dodatkową rozgrywkę Federer wygrał 7-3, a drugą 7-4 i po 94 minutach mógł się cieszyć z awansu do 1/8 finału.

A w tej fazie BNP Paribas Open miłośników tenisa czeka prawdziwa uczta. W nocy z środy na czwartek nie wcześniej niż o godz. 1:00 czasu polskiego Federer stanie naprzeciw Rafaela Nadala. Będzie to 36. konfrontacja pomiędzy tymi tenisistami. Bilans jest korzystniejszy dla Nadala i wynosi 23-12. Ostatnich ich mecz, 29 stycznia w finale Australian Open, wygrał jednak Szwajcar. - Jestem podekscytowany. Przyjechałem tutaj, aby grać z takimi rywalami jak właśnie Rafa. Jestem naprawdę zadowolony, że znów się z nim zmierzę - powiedział 35-latek z Bazylei.

Mecz Nadala z Federerem dopiero w środową noc, a w hicie wtorku Novak Djoković okazał się lepszy od Juana Martina del Potro. Po znakomitym widowisku Serb triumfował 7:5, 4:6, 6:1 i podwyższył bilans bezpośrednich konfrontacji z Argentyńczykiem na 13-4.

Dla Djokovicia to 762. wygrany mecz w cyklu ATP World Tour, czym zrównał się z Pete'em Samprasem na 10. miejscu historycznej klasyfikacji wygranych spotkań w Erze Otwartej. Wygrał również rekordowy 19. z rzędu pojedynek w turnieju w Indian Wells. Poprzednie najlepsze osiągnięcie, 18. kolejnych zwycięskich spotkań w tej imprezie, należało do Federera. Szwajcar ustanowił je w latach 2004-06. Ostatnim, który w BNP Paribas Open pokonał Djokovicia, był... Del Potro. Miało to miejsce w półfinale w 2013 roku.

Djoković, dla którego to także 300. zwycięstwo w imprezach serii ATP Masters 1000 (w historii więcej mają tylko Federer i Nadal - odpowiednio 331 i 318), o ćwierćfinał powalczy z Nickiem Kyrgiosem. W meczu dwóch nadziei męskiego tenisa 21-letni Australijczyk bez straty partii wyeliminował młodszego o dwa lata Alexandra Zvereva.

Niesamowicie wiele emocji przyniósł pojedynek Jacka Socka z Grigorem Dimitrowem. Amerykanin niespodziewanie zwyciężył 3:6, 6:3, 7:6(7), w decydującym secie broniąc czterech meczboli i odrabiając stratę 1:4. Kolejnym rywalem Socka został Malek Jaziri, pierwszy w dziejach Tunezyjczyk w 1/8 finału BNP Paribas Open.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Plexipave), pula nagród 6,993 mln dolarów
wtorek, 14 marca

III runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 2) - Juan Martin del Potro (Argentyna, 31) 7:5, 4:6, 6:1
Roger Federer (Szwajcaria, 9) - Steve Johnson (USA, 24) 7:6(3), 7:6(4)
Nick Kyrgios (Australia, 15) - Alexander Zverev (Niemcy, 18) 6:3, 6:4
Jack Sock (USA, 17) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 12) 3:6, 6:3, 7:6(7)