ATP Miami: Roger Federer wygrał niesamowity bój z Nickiem Kyrgiosem. W niedzielę spotka się z Rafaelem Nadalem

Trzy godziny i 10 minut trwało spotkanie Rogera Federera z Nickiem Kyrgiosem. Szwajcar zwyciężył 7:6(9), 6:7(9), 7:6(5) i w niedzielę powalczy o triumf w zawodach Miami Open z Rafaelem Nadalem.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / ERIK S. LESSER

Dwa lata temu w Madrycie Roger Federer i Nick Kyrgios także dali pokaz, który po trzech tie breakach zakończył się zwycięstwem utalentowanego tenisisty z Canberry. Obaj mieli się ze sobą spotkać dwa tygodnie temu w Indian Wells, lecz Australijczyk nie wyszedł na kort z powodu zatrucia pokarmowego.

Przed meczem Kyrgios zapowiadał, że musi być sobą, aby mieć szansę pokonać utytułowanego Szwajcara. Słowa dotrzymał, choć zwycięstwa w piątek mu to nie dało. W pierwszym secie przełamał na 4:3, ale w 10. gemie nie zamknął seta i przegrał w tie breaku do 9. Federer wykorzystał czwartego setbola. Pierwszego miał jeszcze w 12. gemie, ale nie zdołał przełamać podania rywala.

W drugim gemie drugiej partii Australijczyk popisał się doskonałym zagraniem pomiędzy nogami. Pięknych akcji było zresztą sporo, wszak cały pojedynek trzymał w napięciu do samego końca. Przy stanie po 3 Kyrgios obronił dwa break pointy. W tie breaku oddalił dwa meczbole, zanim sam wykorzystał trzeciego setbola. Po dwóch zaciętych setach na tablicy wyników było po 1.

Obaj panowie ze skupieniem podeszli do decydującej partii. Kyrgios i Federer nie musieli w tej części meczu bronić żadnego break pointa, dlatego znów doszło do rozgrywki tiebreakowej. Australijczyk zmarnował przewagę mini breaka, kiedy prowadził 3-1 i 5-4. Po trzech godzinach i 10 minutach Szwajcar miał trzeciego meczbola i tym razem okazał się skuteczny.

W niedzielę dojdzie do 37. konfrontacji Rogera Federera z Rafaelem Nadalem. W tym roku Szwajcar pokonał Hiszpana w finale Australian Open oraz IV rundzie zawodów w Indian Wells, ale to Rafa prowadzi w tej rywalizacji 23-13. Warto dodać, że ich pierwszy mecz odbył się w 2004 roku na Florydzie. Federer celuje w trzecie mistrzostwo w Miami, ponieważ był tutaj najlepszy w latach 2005-2006. Nadal z kolei stara się o pierwszy tytuł, a wcześniej przegrał cztery finały (2005, 2008, 2011, 2014).

Miami Open, Miami (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy (Laykold), pula nagród 6,993 mln dolarów
piątek, 31 marca

półfinał gry pojedynczej:

Roger Federer (Szwajcaria, 4) - Nick Kyrgios (Australia, 12) 7:6(9), 6:7(9), 7:6(5)