WTA Bogota: deszcz przedłużył szanse Pauli Kani, Magda Linette musi poczekać na rywalkę

Mecz Pauli Kani w I rundzie kwalifikacji do turnieju rangi WTA International na kortach ziemnych w Bogocie został przerwany z powodu opadów deszczu. Na swoją przeciwniczkę w głównej drabince musi poczekać Magda Linette.

Kacper Kowalczyk
Paula Kania WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Paula Kania

Deszcz wyraźnie uprzykrzył życie tenisistkom w Bogocie. Aż cztery mecze musiały zostać przełożone na niedzielę, w tym pojedynek Pauli Kani z Beatriz Haddad Maią. Przed przerwą Polce nie wiodło się najlepiej i to 20-letnia Brazylijka prowadzi 6:2, 4:1 i potrzebuje zaledwie dwóch gemów, by awansować do decydującej fazy eliminacji.

Właśnie jedna z sześciu kwalifikantek będzie rywalką Magdy Linette w I rundzie rozlosowanej w sobotę głównej drabinki. W przypadku zwycięstwa rozstawiona z "piątką" poznanianka o miejsce w ćwierćfinale zmierzy się z Grace Min lub Elicą Kostową, a najwyżej sklasyfikowaną tenisistką w ćwiartce Polki jest Katerina Siniakova (WTA 36).

Nietypowa sytuacja spotkała obydwie finalistki ubiegłorocznej edycji turnieju. Zarówno broniąca tytułu Irina Falconi, jak i Silvia Soler nie zostały rozstawione, a ich przeciwniczkami w I rundzie będą odpowiednio Dalila Jakupović i Maria Sakkari. Największą gwiazdą turnieju będzie drabinkowa "jedynka" Kiki Bertens. Półfinalistka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa rozpocznie od meczu z Niną Stojanović.

Copa Claro Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA International, kort twardy, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 8 kwietnia

I runda eliminacji gry pojedynczej:

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 2) - Paula Kania (Polska) 6:2, 4:1 *do dokończenia

Losowanie głównej drabinki:

Kiki Bertens (Holandia, 1) - Nina Stojanović (Serbia)
Q - Tatjana Maria (Niemcy)
Irina Falconi (USA) - Dalila Jakupović (Słowenia)
Francesca Schiavone (Włochy, WC) - Patricia Tig (Rumunia, 6)

Johanna Larsson (Szwecja, 3) - Q
Q - Veronica Cepede Royg (Paragwaj)
Alyssa Mayo (USA, WC) - Sachia Vickery (USA)
Sara Errani (Włochy) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 7)

Maria Sakkari (Grecja, 8) - Silvia Soler (Hiszpania)
Aleksandra Krunić (Serbia) - Mariana Duque (Kolumbia)
Emiliana Arango (Kolumbia, WC) - Irina Chromaczowa (Rosja)
Q - Lara Arruabarrena (Hiszpania, 4)

Magda Linette (Polska, 5) - Q
Elica Kostowa (Bułgaria) - Grace Min (USA)
Denisa Allertova (Czechy) - Sara Sorribes (Hiszpania)
Q - Katerina Siniakova (Czechy, 2)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Paula Kania zdoła odwrócić losy meczu i pokonać Beatriz Haddad Maię?