ATP Estoril: David Ferrer wygrał pierwszy mecz od stycznia, turniej już bez tenisistów gospodarzy

David Ferrer w dwóch setach pokonał Frederico Ferreirę Silvę w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Estoril. Inny reprezentant gospodarzy, Pedro Sousa, nie sprostał Gillesowi Mullerowi.

Marcin Motyka
PAP/EPA / TONI ALBIR

Tak złej serii David Ferrer jeszcze nigdy nie notował. Hiszpan, niegdyś trzeci tenisista świata, na wygrany mecz czekał od stycznia, kiedy to w Australian Open pokonał Ernesto Escobedo. - Nie regeneruję się już w tak szybkim tempie co kiedyś. Nie jestem tą samą osobą pod względem fizycznym - tłumaczył swoją słabszą dyspozycję.

Ale w czwartek Ferrer mógł w końcu sobie przypomnieć jak smakuje zwycięstwo. Po czterech miesiącach i pięciu kolejnych meczach bez wygranej wreszcie opuszczał kort jako triumfator. Choć należy podkreślić, że nie miał zbyt wymagającego rywala. W II rundzie turnieju ATP w Estoril wygrał bowiem z Frederico Ferreirą Silvą, 426. graczem świata.

Teraz przed Ferrerem trudniejsze wyzwanie. W ćwierćfinale zagra z Ryanem Harrisonem. Będzie to czwarte starcie tych tenisistów. Wszystkie poprzednie wygrał Hiszpan, ale za każdym razem tracił przynajmniej jednego seta.

W Millennium Estoril Open 2017 po raz pierwszy w historii w 1/8 finału turnieju głównego cyklu znalazło się czterech reprezentantów Portugalii. Do półfinału nie awansował jednak ani jeden. Gastao Elias i Joao Domingues odpadli w środę, natomiast w czwartek prócz Ferreiry Silvy porażkę poniósł także Pedro Sousa, który w dwóch setach uległ Gillesowi Mullerowi.

Rozstawiony z numerem trzecim Muller zwycięstwo zawdzięcza świetnej dyspozycji serwisowej. W ciągu 67 minut gry posłał osiem asów, popełnił jeden podwójny błąd, ani razu nie dał się przełamać, a przy własnym podaniu zdobył 40 z 54 rozegranych punktów.

- W poprzednich latach nie wygrywałem wielu meczów na mączce, co było dla mnie frustrujące, bo chcę wygrywać na wszystkich nawierzchniach. Ale w tym sezonie zmieniłem nieco swoje przygotowania i na 10 dni udałem się do Monte Carlo. Jak na razie ta zmiana przynosi mi skutek - powiedział Luksemburczyk, który w ćwierćfinale zagra z Taro Danielem. Japończyk w II rundzie pokonał 6:4, 6:4 Bjorna Fratangelo.

Millennium Estoril Open, Estoril (Portugalia)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 482 tys. euro
czwartek, 4 maja

II runda gry pojedynczej:

Gilles Muller (Luksemburg, 3) - Pedro Sousa (Portugalia, WC) 6:3, 6:2
David Ferrer (Hiszpania, 4/WC) - Frederico Ferreira Silva (Portugalia, WC) 6:3, 6:4
Taro Daniel (Japonia) - Bjorn Fratangelo (USA, Q) 6:4, 6:4

Kto awansuje do półfinału turnieju ATP w Estoril?