ATP Monachium: Alexander Zverev i Guido Pella w półfinale po dramatycznych pojedynkach

Alexander Zverev w trzech setach pokonał Jana-Lennarda Struffa w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Monachium. Tie breaka decydującej partii w piątek potrzebował również Guido Pella.

Marcin Motyka
PAP/EPA / TONI ALBIR

Już przed rozpoczęciem piątkowych ćwierćfinałów gospodarze mieli pewność, że do 1/2 finału turnieju ATP w Monachium awansuje jeden ich reprezentant gospodarzy. W 1/4 finału doszło bowiem do pojedynku dwóch niemieckich tenisistów - Alexandra Zvereva i Jana-Lennarda Struffa. Faworytem był młodszy oraz wyżej notowany Zverev. I owszem, 20-latek z Hamburga zwyciężył, ale potrzebował do tego dwóch godzin i 13 minut oraz tie breaka trzeciego seta.

- Struff grał ostatnio bardzo dobrze, więc oczekiwałem niełatwego meczu, ale nie spodziewałem się, że to będzie to aż trudny pojedynek, bo on grał niesamowicie szybko i agresywnie - powiedział Zverev, który drugi rok z rzędu zameldował się w najlepszej "czwórce" BMW Open.

O finał Niemiec zagra z Roberto Bautistą, z którym w dwóch poprzednich konfrontacjach zdobył łącznie dziesięć gemów. Hiszpan w piątek wyeliminował innego reprezentanta gospodarzy, Yannicka Hanfmanna. - Zverev ma mocny serwis i forhend. To trudny rywal, ale nie mogę doczekać się tego meczu. Szykuje się świetne widowisko - mówił oznaczony numerem drugim Bautista.

Tie break trzeciego seta decydował również o rozstrzygnięciu spotkania dwóch Argentyńczyków. Guido Pella po dwóch godzinach i 38 minutach zażartej walki pokonał 6:3, 6:7(5), 7:6(3) Horacio Zeballosa, ogrywając swojego rodaka pierwszy raz w karierze.

W półfinale Pella, który do głównej drabinki zawodów w stolicy Bawarii przebijał się przez eliminacje, zagra z lepszym z pary Hyeon Chung - Martin Klizan. Pojedynek Koreańczyka ze Słowakiem został przerwany w trzeciej partii z powodu zapadających ciemności. Tenisiści wrócą na kort w sobotę o godz. 12:00.

BMW Open, Monachium (Niemcy)
ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 482 tys. euro
piątek, 5 maja

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Roberto Bautista (Hiszpania, 2) - Yannick Hanfmann (Niemcy, Q) 6:3, 6:2
Alexander Zverev (Niemcy, 3) - Jan-Lennard Struff (Niemcy, 7) 3:6, 7:6(3), 7:6(5)
Guido Pella (Argentyna, Q) - Horacio Zeballos (Argentyna) 6:3, 6:7(5), 7:6(3)
Hyeon Chung (Korea Południowa) - Martin Klizan (Słowacja) 6:4, 3:6, 3:2 *dokończenie w sobotę

Kto awansuje do finału turnieju ATP w Monachium?