ATP Madryt: kolejne rozczarowanie Marcina Matkowskiego

Marcin Matkowski i Austriak Alexander Peya odpadli w I rundzie gry podwójnej turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Madrycie.

Marcin Matkowski Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Marcin Matkowski

Trwa zła passa Marcina Matkowskiego. Polak w tym roku nie wygrał jeszcze meczu w imprezach rangi ATP World Tour Masters 1000. W Miami jego partnerem był Francuz Fabrice Martin, a w Indian Wells, Monte Carlo i Madrycie wystąpił wspólnie z Alexandrem Peyą. W poniedziałek w stolicy Hiszpanii tenisista z Warszawy i Austriak przegrali 5:7, 6:7(5) z Robinem Haase i Albertem Ramosem.

W I secie Matkowski i Peya z 3:5 wyrównali na 5:5, ale przegrali dwa kolejne gemy. Przy 6:5 w II partii Polak i Austriak zmarnowali dwie piłki setowe, a w tie breaku nie wykorzystali prowadzenia 3-1.

W trwającym 73 minuty spotkaniu Haase i Ramos zdobyli 40 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Holender i Hiszpan obronili dwa z trzech break pointów, a sami wykorzystali dwie z pięciu szans na przełamanie.

Dla Matkowskiego był to 12. występ w Madrycie. Polak to dwukrotny mistrzyni tej imprezy (2008 i 2012 z Mariuszem Fyrstenbergiem). Poza tym doszedł tutaj z tym samym partnerem do finału w 2007 oraz wspólnie z Serbem Nenadem Zimonjiciem w 2015 roku. Peya w stolicy Hiszpanii zagrał po raz szósty. Jego najlepszy rezultat to finał z 2013 roku z Brazylijczykiem Bruno Soaresem.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP World Tour Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 5,439 mln euro
poniedziałek, 8 maja

I runda gry podwójnej:

Robin Haase (Holandia) / Albert Ramos (Hiszpania) - Marcin Matkowski (Polska) / Alexander Peya (Austria) 7:5, 7:6(5)

Czy Marcin Matkowski i Alexander Peya powinni kontynuować współpracę?