WTA Norymberga: Kiki Bertens w półfinale, Barbora Krejcikova obroniła pięć piłek meczowych

Holenderka Kiki Bertens pokonała 6:4, 6:3 Amerykankę Alison Riske i awansowała do półfinału turnieju WTA International na kortach ziemnych w Norymberdze.

PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Kiki Bertens (WTA 19) w drodze do półfinału trzem rywalkom oddała 17 gemów. W czwartek odprawiła Alison Riske (WTA 36). W I secie Holenderka wróciła z 2:4. W II partii było tylko jedno przełamanie, które uzyskała na 5:3. W trwającym 88 minut spotkaniu 25-latka z Wateringen zaserwowała siedem asów i obroniła pięć z sześciu break pointów.

Kolejną rywalką broniącej tytułu Bertens będzie Misaki Doi (WTA 64). Japonka w drodze do półfinału rozegrała pięć setów. Dwie jej rywalki skreczowały, w I rundzie Greczynka Maria Sakkari i w ćwierćfinale Kazaszka Jarosława Szwiedowa (WTA 51).

Niezwykle dramatyczną batalię stoczyły Barbora Krejcikova (WTA 254) i Carina Witthöft (WTA 80). W III secie Niemka z 3:5 wyszła na 6:5, a w 12. gemie miała pięć piłek meczowych. Ostatecznie zwyciężyła Czeszka 3:6, 6:3, 7:6(2) po dwóch godzinach i 28 minutach walki.

W 2013 roku Krejcikova wygrała trzy wielkoszlemowe turnieje juniorek w deblu. W Rolandzie Garrosie, Wimbledonie i US Open triumfowała wspólnie z Kateriną Siniakovą. W tym samym sezonie zaliczyła również finał Australian Open w parze z Ołeksandrą Koraszwili. W Norymberdze w II rundzie Krejcikova zmierzyła się z Laurą Siegemund. Niemka wygrała I seta 6:4, a w II było 5:5, jednak doznała fatalnej kontuzji stawu kolanowego i skreczowała.

21-letnia Czeszka nie zna jeszcze półfinałowej rywalki. Ostatni ćwierćfinał, pomiędzy Julią Putincewą (WTA 28) i Soraną Cirsteą (WTA 67), został przerwany przy stanie 4:4 w III secie. Powód to zapadające ciemności. Kazaszka i Rumunka wrócą na kort w piątek.

Nürnberger Versicherungscup, Norymberga (Niemcy)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 25 maja

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Kiki Bertens (Holandia, 1) - Alison Riske (USA, 5) 6:4, 6:3
Misaki Doi (Japonia) - Jarosława Szwiedowa (Kazachstan, 7) 6:4 i krecz
Barbora Krejcikova (Czechy, Q) - Carina Witthöft (Niemcy) 3:6, 6:3, 7:6(2)
Julia Putincewa (Kazachstan, 2) - Sorana Cirstea (Rumunia) 3:6, 6:3, 4:4 *do dokończenia

Czy Kiki Bertens awansuje do finału turnieju WTA w Norymberdze?