ATP Genewa: Kei Nishikori obronił meczbole i pokonał Kevina Andersona, kłopoty miał również Stan Wawrinka

Kei Nishikori obronił trzy meczbole i po tie breaku decydującego seta pokonał Kevina Andersona w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Genewie. W czwartek kłopoty miał również broniący tytułu Stan Wawrinka.

Marcin Motyka
PAP/EPA / SALVATORE DI NOLFI

Trwające od dłuższego czasu problemy z nadgarstkiem, niezbyt lubiana nawierzchnia, przeciętna forma i dobrze dysponowany rywal po drugiej stronie siatki. To nie było łatwe popołudnie dla Keia Nishikoriego. Ale wielkość tenisisty poznaje się po tym, jak radzi sobie w trudnych sytuacjach. Japończyk czwartkowy test zdał. W ćwierćfinale turnieju ATP w Genewie pokonał Kevina Andersona 2:6, 6:4, 7:6(6), w dziesiątym gemie trzeciego seta broniąc trzech piłek meczowych.

- Nieczęsto byłem w takiej sytuacji, że musiałem bronić meczboli, a mimo to wygrałem. To świetne uczucie. Zwycięstwa w takich meczach są bardzo ważne. On miał wiele szans, ale w końcówce zacząłem nieco lepiej serwować - powiedział rozstawiony z numerem drugim Nishikori, który do wygranej potrzebował dwóch godzin i 29 minut.

W półfinale tenisista z Shimane zagra z Mischą Zverevem. Niemiecki kwalifikant wygrał 6:4, 7:5 z oznaczonym "piątką" Steve'em Johnsonem. - Jestem zadowolony. To mój pierwszy półfinał cyklu ATP World Tour na kortach ziemnych. Rozegrałem na tej nawierzchni już kilka turniejów i w końcu się do niej zaadaptowałem, i mogę grać swój tenis - mówił Zverev.

Kłopoty w czwartek miał największy faworyt Banque Eric Sturdza Geneva Open 2017, Stan Wawrinka. Obrońca tytułu i "jedynka" tegorocznej edycji przegrał pierwszego seta pojedynku z Samem Querreyem, ale odwrócił losy meczu i zwyciężył 4:6, 7:5, 6:2.

Wawrinka (w czwartek osiem asów, 81 proc. wygranych akcji po trafionym pierwszym podaniu i cztery przełamania) w 1/2 finału zmierzy się z Andriejem Kuzniecowem, z którym ma bilans 1-1. Rosjanin w ostatnim meczu dnia okazał się lepszy od "szczęśliwego przegranego" z eliminacji Cedrika-Marcela Stebe.

Banque Eric Sturdza Geneva Open, Genewa (Szwajcaria)