WTA Nottingham: Mona Barthel zmarnowała piłki meczowe, pewny awans Cwetany Pironkowej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS COCH /
PAP/EPA / LUKAS COCH /

Niemka Mona Barthel przegrała 3:6, 7:5, 5:7 z Chorwatką Janą Fett w I rundzie turnieju WTA International na kortach trawiastych w Nottingham.

Mona Barthel (WTA 48) na początku maja w Pradze zdobyła pierwszy od trzech lat singlowy tytuł w głównym cyklu. Później Niemka dotarła jeszcze do III rundy w Rzymie. Z Rolanda Garrosa odpadła po pierwszym meczu. Sezon na kortach trawiastych rozpoczęła od porażki z Janą Fett (WTA 167), poniesionej po dramatycznej batalii.

W III secie Barthel nie wykorzystała prowadzenia 5:2 oraz trzech piłek meczowych w 10. gemie. W trwającym dwie godziny i 14 minut spotkaniu zaserwowała pięć asów, ale też popełniła 11 podwójnych błędów. O ćwierćfinał Fett zmierzy się z inną Niemką Tatjaną Marią lub Australijką Ashleigh Barty.

Cwetana Pironkowa (WTA 126) wygrała 6:2, 6:2 z Terezą Martincovą (WTA 139). Bułgarka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama pięć razy przełamała Czeszkę. Kolejną rywalką półfinalistki Wimbledonu 2010 będzie rozstawiona z numerem trzecim Amerykanka Lauren Davis lub Japonka Kurumi Nara.

Su-Wei Hsieh (WTA 116) pokonała 6:1, 6:4 Kristinę Kucovą (WTA 102). Tajwanka wykorzystała sześć z 12 break pointów i zdobyła 65 ze 110 rozegranych punktów. 31-latka z Tajpej bardzo dobrze spisała się w niedawnym Rolandzie Garrosie. W drodze do III rundy wyeliminowała Johannę Kontę.

Yanina Wickmayer (WTA 81) wygrała 6:4, 6:4 z Jelizawietą Kuliczkową (WTA 157). Belgijka zaserwowała pięć asów, zdobyła 21 z 28 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie trzy z dziewięciu okazji. Julia Boserup (WTA 87) obroniła 13 z 14 break pointów i pokonała 6:4, 6:3 Laurę Robson (WTA 176).

Kristie Ahn (WTA 131) w 48 minut rozbiła 6:1, 6:1 Naomi Osakę (WTA 62). Amerykanka zdobyła 22 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Kolejną jej rywalką będzie Magda Linette.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania) WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów poniedziałek, 12 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Jana Fett (Chorwacja, Q) - Mona Barthel (Niemcy, 7) 6:3, 5:7, 7:5 Kirsten Ahn (USA, Q) - Naomi Osaka (Japonia, 8) 6:1, 6:1 Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Kristina Kucova (Słowacja) 6:1, 6:4 Yanina Wickmayer (Belgia) - Jelizawieta Kuliczkowa (Rosja, Q) 6:4, 6:4 Cwetana Pironkowa (Bułgaria) - Tereza Martincova (Czechy, Q) 6:2, 6:2 Julia Boserup (USA) - Laura Robson (Wielka Brytania) 6:4, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Cwetana Pironkowa awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Nottingham?