WTA Nottingham: Magda Linette odprawiła Oceane Dodin na otwarcie sezonu na trawie

Magda Linette pokonała 6:4, 7:6(5) Francuzkę Oceane Dodin i awansowała do II rundy turnieju WTA International rozgrywanego na kortach trawiastych w Nottingham.

Magda Linette PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Magda Linette

W niedawnym Rolandzie Garrosie Magda Linette (WTA 77) po raz pierwszy w karierze doszła do III rundy wielkoszlemowej imprezy. W poniedziałek Polka rozpoczęła sezon na kortach trawiastych. Prowadziła 6:4, 4:2 z Oceane Dodin (WTA 45), aby ostatecznie zapewnić sobie zwycięstwo w emocjonującym tie breaku II partii. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek.

O wyniku I seta zadecydowało jedno przełamanie, jakie Linette uzyskała na 5:4. Polka mogła odebrać rywalce podanie już w pierwszym gemie, ale zmarnowała dwa break pointy. Poznanianka seta zakończyła utrzymując serwis do 15. Dodin popełniła wówczas dwa forhendowe błędy.

W II partii Linette nadal była zawodniczką solidniejszą i lepiej serwującą, ale została poddana poważniejszej próbie. Efektowny bekhend po linii dał jej przełamanie na 2:1. Dodin mogła przegrywać 2:5, ale w siódmym gemie wróciła z 0-30, a następnie wyrównała na 4:4 ostrym forhendem wymuszającym błąd.

Przy 5:5 poznanianka popisała się dwoma kończącymi bekhendami, ale Francuzka utrzymała podanie po obronie trzech break pointów. W 12. gemie Linette od 0-30 zdobyła cztery punkty, a w tie breaku wróciła z 1-4 i 3-5. As dał jej piłkę meczową. Spotkanie zakończył podwójny błąd Dodin.

W trwającym 90 minut meczu Francuzka obroniła osiem z 10 break pointów, ale tylko raz udało się jej przełamać Polkę. Dodin popełniła sześć podwójnych błędów, a Linette ani jednego. Poznanianka zaserwowała o jednego asa więcej (6-5). Przy swoim pierwszym podaniu zgarnęła 32 z 44 punktów.

Linette po raz trzeci gra w Nottingham. W 2015 i 2016 roku wygrała łącznie jeden mecz. Kolejną rywalką poznanianki będzie kwalifikantka Kristie Ahn (WTA 131), która rozbiła 6:1, 6:1 rozstawioną z numerem ósmym Japonkę Naomi Osakę (WTA 62). Polka po raz pierwszy zagra z Amerykanką.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)