WTA Nottingham: Katarzyna Kawa i Jasmina Tinjić nie sprawiły niespodzianki

Katarzyna Kawa oraz reprezentantka Bośni i Hercegowiny Jasmina Tinjić przegrały 4:6, 6:7(3) z Chorwatką Dariją Jurak i Australijką Anastazją Rodionową w I rundzie gry podwójnej turnieju WTA International w Nottingham.

Katarzyna Kawa i Jasmina Tinjić zanotowały szósty wspólny występ w tym roku, ale pierwszy w WTA Tour. W maju zdobyły tytuł w Tunezji (La Marsa), ale z ostatnich dwóch turniejów, w Grado (ITF) i Bol (challenger WTA), odpadły w I rundzie. W środę na trawie w Nottingham nie przerwały pasma porażek. Uległy Chorwatce Dariji Jurak i reprezentantce Australii Anastazji Rodionowej.

W I secie Polka i Bośniaczka z 2:4 wyrównały na 4:4, ale przegrały dwa kolejne gemy. W II partii błyskawicznie odrobiły stratę przełamania, a później obroniły dwa break pointy i prowadziły 5:4. Po trzech szybkich gemach dla serwujących, Jurak i Rodionowa zapewniły sobie wygraną w tie breaku. Kawa i Tinjić zbliżyły się w nim z 1-6 na 3-6, ale trzeciej piłki meczowej nie udało im się obronić.

W trwającym 77 minut meczu rozstawione z numerem drugim Jurak i Rodionowa dwa razy oddały podanie, a same wykorzystały trzy z 10 break pointów. Chorwatka i Australijka zdobyły 47 z 62 punktów przy własnym podaniu.

Dla Kawy był to drugi występ w głównym cyklu. W 2015 roku w Katowicach wspólnie z Magdaleną Fręch doszły do ćwierćfinału.

Najlepsze tegoroczne rezultaty poznanianki w grze pojedynczej to dwa ćwierćfinały w Tunezji (Tunis, La Marsa). Aktualnie w rankingu singlowym klasyfikowana jest na 356. miejscu. Najwyżej była notowana cztery lata temu, na 254. pozycji.

W ćwierćfinale Jurak i Rodionowa zagrają z Brytyjkami Jocelyn Rae i Laurą Robson, które we wtorek obroniły piłkę meczową i wyeliminowały Magdę Linette i Tajwankę Su-Wei Hsieh.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
środa, 14 czerwca

I runda gry podwójnej:

Darija Jurak (Chorwacja, 2) / Anastazja Rodionowa (Australia, 2) - Katarzyna Kawa (Polska) / Jasmina Tinjić (Bośnia i Hercegowina) 6:4, 7:6(3)

Czy Katarzyna Kawa wróci do Top 300 rankingu?