WTA Nottingham: Magda Linette przegrała z kolejną Amerykanką, ćwierćfinał nie dla Polki

Magda Linette przegrała 3:6, 1:6 z Amerykanką Kristie Ahn w II rundzie turnieju WTA International na kortach trawiastych w Nottingham.

Magda Linette PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Magda Linette

Magda Linette (WTA 77) miała szansę na pierwszy ćwierćfinał na trawie w głównym cyklu, ale jej nie wykorzystała. Kristie Ahn (WTA 131) została trzecią amerykańską pogromczynią poznanianki w Nottingham. W 2015 roku Polka zmarnowała osiem piłek meczowych i przegrała z Lauren Davis, a w ubiegłym sezonie uległa Christinie McHale.

W drugim gemie I seta Linette obroniła break pointa asem. Świetny lob dał Polce szansę na przełamanie przy 2:2, ale Ahn obroniła się bekhendem po linii. Przy 3:3 Amerykanka wróciła z 15-40 popisując się stop wolejem i forhendem. Dwa podwójne błędy kosztowały poznaniankę stratę podania w ósmym gemie. Tenisistką bardziej pomysłową, częściej zmieniającą rytm i kierunki była Ahn. As dał jej piłkę setową. Set dobiegł końca, gdy Linette wpakowała return w siatkę.

Ahn nie zwalniała tempa i zdobyła 10 z pierwszych 12 punktów w II partii. Linette mogła przegrywać 0:3, ale w świetnym stylu wróciła z 0-30, serwując asa i popisując się krosem bekhendowym. Amerykanka grała jednak bardzo solidnie zarówno z głębi kortu, jak i przy siatce, a Polka miała duże problemy z serwisem. Świetny forhend dał reprezentantce USA przełamanie na 4:1. Popełniająca coraz więcej błędów poznanianka nie była w stanie znaleźć recepty na tak skuteczną rywalkę. Mecz zakończył podwójny błąd Linette w siódmym gemie.

W trwającym 65 minut meczu Ahn zdobyła 27 z 37 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Amerykanka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie.

Linette w tym roku osiągnęła półfinał w Kuala Lumpur, a w Rolandzie Garrosie zanotowała najlepszy w karierze występ w wielkoszlemowej imprezie (III runda). Ahn po raz pierwszy awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA. Kolejną rywalką Amerykanki będzie jej rodaczka Alison Riske lub Słowaczka Magdalena Rybarikova.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)