WTA Nottingham: zwycięskie dreszczowce Lucie Safarovej i Marii Sakkari

Lucie Safarova pokonała 1:6, 6:3, 7:6(7) Tajwankę Su-Wei Hsieh i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA International na kortach trawiastych w Nottingham.

PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Lucie Safarova (WTA 44) napotkała na twardy opór Su-Wei Hsieh (WTA 116), która w niedawnym Rolandzie Garrosie doszła do III rundy. Czeszka obroniła dwie piłki meczowe w tie breaku III seta i podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Tajwanką. W I partii finalistka Rolanda Garrosa 2015 i półfinalistka Wimbledonu 2014 zdobyła tylko 13 punktów i dlatego w całym spotkaniu zgarnęła ich mniej od rywalki (90-95). W ćwierćfinale Safarova zmierzy się z Bułgarką Cwetaną Pironkową.

Johanna Konta (WTA 8) wygrała 6:4, 6:1 z Yaniną Wickmayer (WTA 81). Brytyjka zaserwowała cztery asy, zgarnęła 28 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie. O półfinał tenisistka z Eastbourne zagra z Australijką Ashleigh Barty.

Magdalena Rybarikova (WTA 117) pokonała 6:2, 6:7(5), 7:5 Alison Riske (WTA 43). Słowaczka mogła wygrać w dwóch setach, bo miała piłkę meczową przy stanie 6:2, 5:3. Mogła też odpaść, bo w III secie przegrywała 1:3. W ciągu dwóch godzin i 35 minut tenisistka z Bratysławy wykorzystała siedem z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Kristie Ahn.

Maria Sakkari (WTA 98) pokonała 1:6, 7:6(3), 7:5 Christinę McHale (WTA 58). W III secie Greczynka prowadziła 3:0, ale pozwoliła się dogonić. W 10. gemie obroniła piłkę meczową i awans do ćwierćfinału wywalczyła po dwóch godzinach i 28 minutach walki.

Aegon Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)
WTA International, kort trawiasty, pula nagród 250 tys. dolarów
czwartek, 15 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Johanna Konta (Wielka Brytania, 1) - Yanina Wickmayer (Belgia) 6:4, 6:1
Lucie Safarova (Czechy, 5) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) 1:6, 6:3, 7:6(7)
Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Alison Riske (USA, 4) 6:2, 6:7(5), 7:5
Maria Sakkari (Grecja) - Christina McHale (USA) 1:6, 7:6(3), 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Lucie Safarova awansuje do półfinału turnieju WTA w Nottingham?