Legendarny włoski piłkarz Paolo Maldini zagra w turnieju w Mediolanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: Paolo Maldini
Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: Paolo Maldini
zdjęcie autora artykułu

Paolo Maldini to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii. Po zakończeniu kariery piłkarskiej jego wielką pasją stał się tenis. I już za nieco ponad tydzień zadebiutuje w zawodowym turnieju.

W tym artykule dowiesz się o:

Paolo Maldini zdobył bowiem dziką kartę do rozpoczynającego się 26 czerwca (w dniu jego 49. urodzin) challengera w Mediolanie. Były słynny piłkarz i partnerujący mu Stefanio Landonio wygrali turniej prekwalifikacyjny. W nagrodę wystąpią w drabince debla imprezy Aspria Tennis Cup.

- To był nasz pierwszy taki występ, choć w przeszłości mieliśmy okazję wspólnie grać w turniejach charytatywnych - powiedział Landonio, osobisty trener Maldiniego.

Landonio, w szczytowym momencie 975. tenisista rankingu ATP, wyjawił, że jego podopieczny na korcie prezentuje wysokie umiejętności. - Paolo dobrze serwuje i uderza piłkę. Trudno powiedzieć, czy mógłby być świetnym tenisistą. W tenisa zaczął grać późno, dopiero pięć-sześć lat temu, więc ma oczywiście duże braki, ale z racji tego, że był wspaniałym piłkarzem, jest doskonale przygotowany fizycznie.

48-letni obecnie Maldini to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii. Przez całą karierę związany był z jednym klubem, AC Milan. W koszulce w czerwono-czarne pasy zdobył niemal wszystkie możliwe trofea. Siedem razy wygrał mistrzostwo Włoch, pięć razy Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Superpuchar Włoch, dwa razy Puchar Interkontynentalny oraz Puchar Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata.

W barwach reprezentacji kraju wystąpił 126-krotnie i zdobył siedem bramek. Wywalczył dwa medale mistrzostw świata (srebro w 1994 roku i brąz w 1990) oraz mistrzostw Europy (srebro w 2000 i brąz w 1988).

Challenger w Mediolanie zostanie rozegrany na kortach ziemnych w dniach 26 czerwca - 2 lipca. I choć wezmą w nim udział tak znani tenisiści jak Tommy Robredo, Federico Delbonis czy Marcel Granollers, nikt nie ma wątpliwości, że największym wydarzeniem turnieju będzie występ Maldiniego.

ZOBACZ WIDEO ME U-21. Patryk Lipski: To my mieliśmy lepsze sytuacje

Źródło artykułu: