Legendarny włoski piłkarz Paolo Maldini zagra w turnieju w Mediolanie

Paolo Maldini to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii. Po zakończeniu kariery piłkarskiej jego wielką pasją stał się tenis. I już za nieco ponad tydzień zadebiutuje w zawodowym turnieju.

Marcin Motyka
Paolo Maldini Getty Images / Tullio M. Puglia / Na zdjęciu: Paolo Maldini

Paolo Maldini zdobył bowiem dziką kartę do rozpoczynającego się 26 czerwca (w dniu jego 49. urodzin) challengera w Mediolanie. Były słynny piłkarz i partnerujący mu Stefanio Landonio wygrali turniej prekwalifikacyjny. W nagrodę wystąpią w drabince debla imprezy Aspria Tennis Cup.

- To był nasz pierwszy taki występ, choć w przeszłości mieliśmy okazję wspólnie grać w turniejach charytatywnych - powiedział Landonio, osobisty trener Maldiniego.

Landonio, w szczytowym momencie 975. tenisista rankingu ATP, wyjawił, że jego podopieczny na korcie prezentuje wysokie umiejętności. - Paolo dobrze serwuje i uderza piłkę. Trudno powiedzieć, czy mógłby być świetnym tenisistą. W tenisa zaczął grać późno, dopiero pięć-sześć lat temu, więc ma oczywiście duże braki, ale z racji tego, że był wspaniałym piłkarzem, jest doskonale przygotowany fizycznie.

48-letni obecnie Maldini to jeden z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii. Przez całą karierę związany był z jednym klubem, AC Milan. W koszulce w czerwono-czarne pasy zdobył niemal wszystkie możliwe trofea. Siedem razy wygrał mistrzostwo Włoch, pięć razy Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy i Superpuchar Włoch, dwa razy Puchar Interkontynentalny oraz Puchar Włoch i Klubowe Mistrzostwo Świata.

W barwach reprezentacji kraju wystąpił 126-krotnie i zdobył siedem bramek. Wywalczył dwa medale mistrzostw świata (srebro w 1994 roku i brąz w 1990) oraz mistrzostw Europy (srebro w 2000 i brąz w 1988).

Challenger w Mediolanie zostanie rozegrany na kortach ziemnych w dniach 26 czerwca - 2 lipca. I choć wezmą w nim udział tak znani tenisiści jak Tommy Robredo, Federico Delbonis czy Marcel Granollers, nikt nie ma wątpliwości, że największym wydarzeniem turnieju będzie występ Maldiniego.

Czy Paolo Maldini ma szansę, aby odnosić sukcesy na zawodowych kortach?