Cykl ITF: Magdalena Fręch okrasiła tytułem tydzień spędzony w Manchesterze

Magdalena Fręch cieszyła się w niedzielę z największego sukcesu w dotychczasowej karierze. Polka i partnerująca jej Belgijka An-Sophie Mestach wygrały duże zawody ITF w Manchesterze.

Rafał Smoliński

To był udany tydzień dla 19-letniej łodzianki. Najpierw osiągnęła ona ćwierćfinał singla, a w niedzielę wywalczyła razem z An-Sophie Mestach pierwsze deblowe mistrzostwo na zawodowych kortach. I to w imprezie o puli nagród 100 tys. dolarów na trawnikach w Manchesterze.

Przeciwniczkami polsko-belgijskiej pary były bardziej doświadczone Kai-Chen Chang i Marina Eraković. W partii otwarcia decydujące okazały się dziewiąty i dziesiąty gem. Najpierw Magdalena Fręch nie zwieńczyła seta przy własnym serwisie, ale po zmianie stron zdołała razem z partnerką wykorzystać trzecią ku temu okazję.

W drugiej odsłonie bliżej zwycięstwa były Tajwanka i Nowozelandka, które w 10. gemie miały serwis na wyrównanie stanu rywalizacji. Chang nie utrzymała jednak nerwów na wodzy, a kilka minut później był już tie break. W rozgrywce tej polsko-belgijska para wykorzystała drugiego meczbola, wygrywając ostatecznie całe spotkanie 6:4, 7:6(5).

Fręch ma teraz na koncie jeden tytuł singlowy wywalczony w 2016 roku w Nishitamie oraz jedno trofeum zdobyte w grze podwójnej. Za triumf w Manchesterze otrzyma razem z Mestach 140 punktów do rankingu deblistek.

niedziela, 18 czerwca
wyniki i program turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Manchester (Wielka Brytania), 100 tys. dolarów, kort trawiasty

finał gry podwójnej:

Magdalena Fręch (Polska) / An-Sophie Mestach (Belgia) - Kai-Chen Chang (Tajwan) / Marina Eraković (Nowa Zelandia) 6:4, 7:6(5)

Czy Magdalena Fręch zadebiutuje w 2017 roku w Top 200?