ATP Halle: Dominic Thiem wyeliminowany w II rundzie, Alexander Zverev i Richard Gasquet bez strat w ćwierćfinale

Dominic Thiem przegrał w dwóch setach z Robinem Haase w II rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP World Tour 500 w Halle. Do ćwierćfinału awansowali faworyt gospodarzy Alexander Zverev oraz Richard Gasquet i Roberto Bautista.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Rozstawiony z numerem drugim Dominic Thiem przegrał 3:6, 6:7(7) z Robinem Haase i z turniejem ATP w Halle pożegnał się już w 1/8 finału. - Pierwszy set był w moim wykonaniu bardzo przeciętny. W drugim zagrałem lepiej, ale przegrałem, bo nie wykorzystałem swoich szans. Z pewnością to nie jest dla mnie wymarzony start sezonu gry na trawie, ale mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu w Antalyi pójdzie mi lepiej i będę dobrze przygotowany do Wimbledonu - analizował Austriak, który w ciągu 94 minut dwukrotnie został przełamany, a sam uzyskał tylko jednego breaka.

Zwycięstwo nad aktualnie ósmym w rankingu ATP Thiemem to dla Haase piąta w karierze wygrana z rywalem z czołowej "10" światowej klasyfikacji i zarazem pierwsza od marca 2015 roku, gdy w Indian Wells ograł Stana Wawrinkę, wówczas siódmego gracza świata. - To nie był najlepszy mecz w mojej karierze, ale nie da się ukryć, że zagrałem dobrze - skomentował Holender.

W ćwierćfinale Gerry Weber Open Haase zmierzy się z Richardem Gasquetem. Francuz w środę w 58 minut pokonał Bernarda Tomicia, podwyższając na 7-2 bilans bezpośrednich konfrontacji z Australijczykiem.

Starcie dwóch czołowych niemieckich tenisistów zakończyła się wygraną "jedynki" naszych zachodnich sąsiadów. Alexander Zverev, aktualnie najlepszy tenisista Niemiec, wygrał 6:3, 6:4 z czwartą rakietą kraju Philippem Kohlschreiberem, mistrzem zmagań w Halle z 2011 roku. - Jestem bardzo zadowolony. Philipp to tenisista grający kombinacyjny tenis. Często podcina piłkę i dobrze serwuje, dlatego jest trudnym przeciwnikiem, zwłaszcza na trawie - mówił 20-letni Zverev.

Wygrywając w środę, Niemiec wykonał kolejny krok w kierunku powtórzenia ubiegłorocznego finału w Gerry Weber Open. - Mam poczucie, że rozegrałem dobry mecz. Cieszę się, że wygrałem w dwóch setach - dodał tenisista z Hamburga, który w 1/4 finału zagra z Roberto Bautistą. - To kolejny bardzo trudny rywal - ocenił reprezentant gospodarzy.

Tymczasem oznaczony numerem siódmym Bautista w środę okazał się lepszy od innego niemieckiego tenisisty, posiadacza dzikiej karty Dustina Browna. Hiszpan zwyciężył, choć nie przyszło mu to łatwo. Do wyeliminowania nieobliczalnego i znakomicie czującego się na trawie Browna potrzebował tie breaka trzeciego seta.