WTA Eastbourne: Alicja Rosolska i Raquel Atawo pokonane w I rundzie

Alicja Rosolska i Raquel Atawo nie zdołały awansować do II rundy turnieju WTA Premier na trawnikach w Eastbourne. W środę lepsze od Polki i Amerykanki okazały się Anna-Lena Grönefeld i Kveta Peschke.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska WP SportoweFakty / Karolina Konstańczak / Na zdjęciu: Alicja Rosolska

We wtorek niemiecko-czeski debel przełamał serwis rywalek i wówczas gra została przerwana z powodu opadów deszczu, a pojedynek przełożony na środę. Po wznowieniu Alicja Rosolska i Raquel Atawo wyrównały na po 2 i od tego momentu żadna z par nie osiągnęła przewagi.

Warszawianka i jej partnerka miały swoje szanse na zwieńczenie premierowej odsłony w 12. gemie, jednak przy serwisie rywalek nie wykorzystały trzech setboli. Tie break padł już łupem Anny-Leny Grönefeld i Kvety Peschke, które przy pierwszej okazji zakończyły seta.

Druga partia całkowicie należała już do Niemki i Czeszki. Pierwsze przełamanie zdobyły one w drugim gemie, zaś kolejne dołożyły w szóstym. Po 87 minutach Grönefeld i Peschke wygrały 7:6(4), 6:1, dzięki czemu powalczą o półfinał imprezy Aegon International albo z Amerykankami Lauren Davis i Alison Riske, albo z rozstawionymi z drugim numerem Tajwanką Yung-Jan Chan i Szwajcarką Martiną Hingis.

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA Premier, kort trawiasty, pula nagród 819 tys. dolarów
środa, 28 czerwca

I runda gry podwójnej:

Anna-Lena Grönefeld (Niemcy) / Kveta Peschke (Czechy) - Alicja Rosolska (Polska) / Raquel Atawo (USA) 7:6(4), 6:1

Czy Anna-Lena Grönefeld i Kveta Peschke awansują do półfinału?