WTA Eastbourne: Agnieszka Radwańska pokonana przez Lauren Davis w dwudniowym meczu

Agnieszka Radwańska przegrała 6:7(1), 1:6 z Amerykanką Lauren Davis i nie awansowała do III rundy turnieju WTA Premier rozgrywanego na kortach trawiastych w Eastbourne.

PAP/EPA / YOAN VALAT

Z powodu choroby wirusowej Agnieszka Radwańska wycofała się z turniejów w Den Bosch i Birmingham. Z Lauren Davis Polka miała zmierzyć się we wtorek, ale tego dnia z powodu deszczu tenisistki nie wyszły na kort. W środę zawodniczki zdołały rozegrać niecałego seta, a w czwartek zwycięstwo przypieczętowała Amerykanka.

W pierwszym gemie meczu Radwańska oddała podanie pakując bekhend w siatkę. Polka natychmiast odrobiła stratę popisując się kombinacją skrótu i forhendu oraz dobrym returnem. Po chwili błąd bekhendowy kosztował krakowiankę kolejną stratę serwisu. W czwartym gemie Davis od 30-0 straciła cztery punkty. Na 2:2 Radwańska wyrównała zaskakując rywalkę skrótem. Polka nie czuła geometrii kortu, popełniała sporo błędów, nie wytrzymywała dłuższych wymian.

W piątym i szóstym gemie obie tenisistki dla odmiany utrzymały podanie. Polka odparła jednego, a Amerykanka dwa break pointy. Przy 4:4 krakowianka oddała serwis psując woleja. W tym momencie spotkanie zostało przerwane przez deszcz.

Tenisistki wróciły na kort w czwartek. Davis odparła dwa break pointy przy 15-40, ale Radwańska uzyskała trzeciego kapitalną kontrą forhendową po krosie. Świetną pracą w defensywie krakowianka wymusiła na Amerykance błąd i wyrównała na 5:5. To były jednak tylko nieliczne przebłyski na chaotycznym tenisie Polki. O losach seta zadecydował tie break, a w nim prym wiodła Davis, która zagrała kilka kończących forhendów i miała pięć piłek setowych. Pomogła jej w tym Radwańska, która pogubiła się taktycznie, grała za krótko i prosto na rakietę rywalki. Set dobiegł końca, gdy Polka zepsuła smecza.

W drugim gemie II seta Davis uzyskała przełamanie krosem bekhendowym. Po chwili Amerykanka od 40-0 straciła trzy punkty, ale utrzymała podanie i podwyższyła na 3:0. Reprezentantka USA grała stabilnie, wchodziła w kort, a w tenisie Radwańskiej brakowało ognia i sprytu. W szóstym gemie Polka odparła pierwszego break pointa świetnym skrótem, ale przy drugim popełniła podwójny błąd. Po chwili Davis utrzymała podanie i awansowała do III rundy.

W trwającym 97 minut spotkaniu Radwańska zdobyła tylko osiem z 21 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki miały po osiem break pointów - Polka wykorzystała trzy, a Amerykanka na przełamanie zamieniła pięć. Davis zgarnęła 31 z 43 punktów przy własnym pierwszym serwisie. Było to ich drugie spotkanie. Dwa lata temu na trawie w Nottingham Radwańska zwyciężyła 6:2, 6:2.

O ćwierćfinał jeszcze w czwartek Davis zmierzy się z Czeszką Barborą Strycovą, którą w styczniu tego roku pokonała w Auckland 6:1, 7:6(4).

Aegon International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)