Wimbledon: Paula Kania jeden krok od turnieju debla

Zaledwie 54 minuty potrzebowały w środę Paula Kania i Nina Stojanović, aby awansować do decydującej fazy eliminacji gry podwójnej wielkoszlemowego Wimbledonu 2017.

Rafał Smoliński
Paula Kania WP SportoweFakty / Sławomir Bromboszcz / Na zdjęciu: Paula Kania

Na trawnikach w Roehampton, gdzie rozgrywane są kwalifikacje singla i debla, deszcz także rozdawał karty, ale zdecydowana większość pojedynków odbyła się. Paula Kania i Nina Stojanović zostały w eliminacjach rozstawione z drugim numerem. Ich środowe przeciwniczki, Tara Moore i Conny Perrin, otrzymały od organizatorów dziką kartę.

Początek meczu należał do Brytyjki i Szwajcarki, które objęły prowadzenie 3:0. Później nastąpił jednak atak sosnowiczanki i jej partnerki. Polsko-serbski debel wygrał 12 z 13 kolejnych gemów i po zaledwie 54 minutach zwyciężył ostatecznie bardzo pewnie 6:4, 6:0.

O miejsce w turnieju debla wielkoszlemowego Wimbledonu 2017 Kania i Stojanović powalczą w czwartek. Ich rywalkami będą oznaczone "szóstką" Niemka Nicola Geuer i Słowenka Dalila Jakupović.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w deblu kobiet 1,820 mln funtów
środa, 28 czerwca

I runda eliminacji gry podwójnej:

Paula Kania (Polska, 2) / Nina Stojanović (Serbia, 2) - Tara Moore (Wielka Brytania, WC) / Conny Perrin (Szwajcaria, WC) 6:4, 6:0

Czy Paula Kania i Nina Stojanović awansują do turnieju debla?