Poznań Open z Jerzym Janowiczem i wyższą pulą nagród

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / GERRY PENNY /
PAP/EPA / GERRY PENNY /
zdjęcie autora artykułu

Jerzy Janowicz weźmie udział w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych, który w dniach 17-23 lipca rozegrany zostanie na kortach Parku Tenisowego Olimpia w Poznaniu.

- Zdarzało nam się mieć ośmiu najwyżej rozstawionych z pierwszej setki rankingu. To jednak wcale nie gwarantowało poziomu sportowego. Teraz natomiast jesteśmy bardzo zadowoleni z listy zgłoszonych tenisistów. Chciałbym zwrócić uwagę na trzy nazwiska: Casper Ruud, Florian Mayer oraz oczywiście Jerzy Janowicz - powiedział Krzysztof Jordan.

Jak przyznał dyrektor turnieju, starania o udział łodzianina nie były łatwe, lecz przyniosły skutek. - Długo zabiegaliśmy o występ Jurka w Poznaniu. Długofalowa akcja dyplomatyczna udała się i mamy naszego najlepszego tenisistę na liście startowej - zaznaczył Jordan, który jednocześnie przypomina, że "Jerzyk" jako jedyny Polak wygrał Poznań Open, a było to w 2012 roku.

W głównej drabince na bazie rankingu zagra również Kamil Majchrzak. Dzikie karty otrzymali ponadto: Hubert Hurkacz, Andriej Kapaś, Michał Dembek oraz Rumun Vlad Victor Cornea.

Pula nagród Poznań Open 2017 wyniesie 64 tys. euro. Trzystopniowe eliminacje rozpoczną się w sobotę, 15 lipca. Początek zmagań w głównej drabince 17 lipca. Finał zaplanowano na niedzielę, 23 lipca.

ZOBACZ WIDEO #dziejesie POLADA na straży prawa (WIDEO)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jerzy Janowicz wygra Poznań Open 2017?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (3)
avatar
wawrinka jerzy
4.07.2017
Zgłoś do moderacji
1
1
Odpowiedz
Zapraszam wszystkich serdecznie na turniej  
avatar
Sharapov
4.07.2017
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
serdeczne wyrazy współczucia dla organizatorów i miasta Poznania :( smells of onion taste the onion  
avatar
tomekBYDGOSZCZ
4.07.2017
Zgłoś do moderacji
3
4
Odpowiedz
O ile się nie obrazi na kogoś! :-)