Wimbledon: Andżelika Kerber w II rundzie, Anastazja Pawluczenkowa zmarnowała siedem piłek meczowych

Niemka Andżelika Kerber pokonała 6:4, 6:4 Amerykankę Irinę Falconi i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie. W niesamowitych okolicznościach z turniejem pożegnała się Rosjanka Anastazja Pawluczenkowa.

PAP/EPA / NIC BOTHMA

W ubiegłym sezonie Andżelika Kerber wygrała Australian Open i US Open, a w Wimbledonie dopiero w finale przegrała z Sereną Williams. Tym razem w Melbourne Niemka dotarła do IV rundy, a z Rolanda Garrosa po raz drugi z rzędu odpadła po pierwszym meczu. Na otwarcie 10. występu w All England Club liderka rankingu odprawiła Irinę Falconi (WTA 247).

W trwającym 87 minut meczu Kerber zdobyła 25 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 11 break pointów. Niemka miała 15 kończących uderzeń i 15 niewymuszonych błędów. Falconi naliczono 22 piłki wygrane bezpośrednio i 24 pomyłki. Kolejną rywalką liderki rankingu będzie Kirsten Flipkens (WTA 88), półfinalistka Wimbledonu 2013. Belgijka uzyskała pięć przełamań i pokonała 6:4, 6:3 Japonkę Misaki Doi (WTA 57).

Anastazja Pawluczenkowa (WTA 17) zmarnowała siedem piłek meczowych w II secie i przegrała 6:3, 6:7(6), 7:9 z Ariną Rodionową (WTA 166). W trwającym dwie godziny i 31 minut spotkaniu obie tenisistki zdobyły po 119 punktów.

Coco Vandeweghe (WTA 25) wygrała 7:5, 6:2 z Moną Barthel (WTA 48). Amerykanka posłała 30 kończących uderzeń przy 22 niewymuszonych błędach. Niemka miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 27 pomyłek. Odpadła półfinalistka Rolanda Garrosa 2016 Kiki Bertens (WTA 24), która uległa 6:7(4), 5:7 Soranie Cirstei (WTA 63). W I secie Holenderka nie wykorzystała prowadzenia 5:2.

Magdalena Rybarikova (WTA 87) pokonała 6:4, 6:1 Monikę Niculescu (WTA 51). W I secie Słowaczka wróciła z 0:2 i 15-40. W trwającym 78 minut spotkaniu wykorzystała pięć z 11 break pointów.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu kobiet 12,180 mln funtów
wtorek, 4 lipca

I runda gry pojedynczej:

Andżelika Kerber (Niemcy, 1) - Irina Falconi (USA, Q) 6:4, 6:4
Coco Vandeweghe (USA, 24) - Mona Barthel (Niemcy) 7:5, 6:2
Arina Rodionowa (Australia, Q) - Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 16) 3:6, 7:6(6), 9:7
Sorana Cirstea (Rumunia) - Kiki Bertens (Holandia, 23) 7:6(4), 7:5
Kirsten Flipkens (Belgia) - Misaki Doi (Japonia) 6:4, 6:3
Magdalena Rybarikova (Słowacja) - Monica Niculescu (Rumunia) 6:4, 6:1
Tatjana Maria (Niemcy) - Anastazja Potapowa (Rosja, Q) 6:3, 2:2 i krecz