Wimbledon: Karolina Pliskova i Garbine Muguruza bez strat, porażka Darii Gawriłowej

Czeszka Karolina Pliskova pokonała 6:1, 6:4 Rosjankę Jewgieniję Rodinę w I rundzie wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

PAP/EPA / GERRY PENNY

Dzięki zwycięstwu nad Jewgieniją Rodiną (WTA 80), Karolina Pliskova (WTA 3) piąty rok z rzędu awansowała do II rundy Wimbledonu. Jednak nigdy nie udało się jej dojść dalej. W trwającym 71 minut meczu z Rosjanką Czeszka zaserwowała dziewięć asów i zdobyła 15 z 19 punktów przy siatce. Posłała 35 kończących uderzeń przy 13 niewymuszonych błędach. Rodina miała 15 piłek wygranych bezpośrednio i 12 pomyłek. Kolejną rywalką finalistki US Open 2016 będzie Słowaczka Magdalena Rybarikova.

Garbine Muguruza (WTA 15) wygrała 6:2, 6:4 z Jekateriną Aleksandrową (WTA 75). W ciągu 61 minut Hiszpanka wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Naliczono jej 12 kończących uderzeń i 10 niewymuszonych błędów. Rosjance zanotowano 10 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki. W II rundzie mistrzyni Rolanda Garrosa 2016 i finalistka Wimbledonu 2015 spotka się z Yaniną Wickmayer, (WTA 96) która pokonała 6:2, 7:5 Katerynę Bondarenko (WTA 112) W II secie Belgijka wróciła ze stanu 1:4. W przeszłości tenisistki te spotkały się w wielkoszlemowym ćwierćfinale. Miało to miejsce w US Open 2009 i górą była Wickmayer.

Odpadła Daria Gawriłowa (WTA 21), która przegrała 4:6, 6:2, 8:10 z Petrą Martić (WTA 135). W niesłychanie zaciętym 17 gemie III seta (22 rozegrane punkty) Chorwatka wykorzystała piątego break pointa, a następnie utrzymała podanie do zera. Z rywalizacją pożegnała się również Shuai Zhang (WTA 31), która uległa 3:6, 7:6(2), 1:6 Viktoriji Golubić (WTA 73). Szwajcarka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:3, 4:0.

Varvara Lepchenko (WTA 68) wróciła z 1:3 w pierwszym oraz z 3:5 w drugim secie i pokonała 6:4, 7:5 Lauren Davis (WTA 26). Niżej notowana Amerykanka trzy razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 11 break pointów. W innym starciu dwóch reprezentantek USA Shelby Rogers (WTA 70), zaserwowała 10 asów i wygrała 6:3, 4:6, 6:3 z Julią Boserup (WTA 81), która popełniła 10 podwójnych błędów.

Denisa Allertova (WTA 107) zdobyła 16 z 22 punktów przy siatce i pokonała 7:6(5), 2:6, 6:3 Risę Ozaki (WTA 77). Zarina Dijas (WTA 130) wygrała 6:3, 6:4 z Xinyun Han (WTA 122). Kazaszka powoli odbudowuje się po operacji nadgarstka, którą przeszła po ubiegłorocznym Wimbledonie. Jest ona byłą 31. rakietą globu. W Londynie dwa razy doszła do IV rundy (2014, 2015).

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Kto zwycięży w II rundzie Wimbledonu 2017?