Wimbledon: pewny awans Swietłany Kuzniecowej, Karolina Woźniacka straciła seta

Rosjanka Swietłana Kuzniecowa pokonała 6:3, 6:2 Tunezyjkę Ons Jabeur i awansowała do II rundy wielkoszlemowego Wimbledonu na kortach trawiastych w Londynie.

PAP/EPA / TATYANA ZENKOVICH

Swietłana Kuzniecowa (WTA 8) nie miała problemów wygraniem pierwszego meczu. Mistrzyni US Open 2004 i Rolanda Garrosa 2009 oddała pięć gemów Ons Jabeur (WTA 106). W trwającym 65 minut spotkaniu Rosjanka obroniła dwa break pointy, a sama uzyskała trzy przełamania. Zanotowano jej 12 kończących uderzeń i dziewięć niewymuszonych błędów. Tunezyjka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek. Dla Kuzniecowej to 14. występ w Wimbledonie. Trzy razy udało się jej dojść do ćwierćfinału (2003, 2005, 2007).

W II rundzie Kuzniecowa zmierzy się ze swoją rodaczką Jekateriną Makarową (WTA 47), która wygrała 6:3, 6:2 z Alison van Uytvanck (WTA 98). Tenisistka z Moskwy trzy lata temu doszła do ćwierćfinału Wimbledonu. Jej najlepszy wielkoszlemowy rezultat to półfinał, który osiągnęła dwa razy (US Open 2014, Australian Open 2015). Kuzniecowa wygrała sześć z siedmiu meczów z Makarową.

Karolina Woźniacka (WTA 6) pokonała 6:4, 4:6, 6:1 Timeę Babos (WTA 42). Po wygraniu drugiego seta, na otwarcie trzeciego Węgierka uzyskała przełamanie. Jednak w drugim gemie od 40-0 straciła pięć punktów i jej gra rozsypała się jak domek z kart. W ciągu godziny i 41 minut zanotowano jej 29 kończących uderzeń i 32 niewymuszone błędy. Dunka miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek.

Woźniacka, dwukrotna finalistka US Open, w Wimbledonie nigdy nie doszła do ćwierćfinału. Kolejną rywalką Dunki będzie Cwetana Pironkowa (WTA 131), półfinalistka londyńskiej imprezy z 2010 roku, która obroniła trzy z czterech break pointów i wygrała 6:1, 6:4 z Sarą Errani (WTA 76). Woźniacka ma z Bułgarką bilans meczów 5-0.

Kristina Mladenović (WTA 14) zaserwowała 11 asów i pokonała 6:1, 6:3 Pauline Parmentier (WTA 83). Ćwierćfinalistka tegorocznego Rolanda Garrosa obroniła pięć break pointów, wszystkie w złożonym z 20 punktów pierwszym gemie meczu. Posłała 21 kończących uderzeń przy 17 niewymuszonych błędach. Parmentier naliczono pięć piłek wygranych bezpośrednio i 18 pomyłek.

Alison Riske (WTA 46) wróciła z 2:4 w II secie i wygrała 6:2, 7:5 ze Sloane Stephens (WTA 336). Dla tej drugiej Amerykanki był to pierwszy występ od czasu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Półfinalistka Australian Open i ćwierćfinalistka Wimbledonu z 2013 roku pauzowała z powodu kontuzji lewej stopy, którą miała operowaną.

Timea Bacsinszky (WTA 20) pokonała 6:1, 3:6, 6:0 mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro Monikę Puig (WTA 69). Szwajcarka mecz zakończyła z dorobkiem 28 kończących uderzeń i dziewięciu niewymuszonych błędów. Zaserwowała sześć asów i zdobyła 27 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Lucie Safarova (WTA 34) w 51 minut rozbiła 6:2, 6:2 Oceane Dodin (WTA 49). Czeszce naliczono 22 piłki wygrane bezpośrednio i pięć pomyłek.

Łesia Curenko (WTA 35) pokonała 6:7(5), 7:6(8), 7:5 Julię Görges (WTA 45). Niemka zmarnowała piłkę meczową w tie breaku II seta. Piąty rok z rzędu odpadła z Wimbledonu w I rundzie.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)