Notowany obecnie na 46. miejscu w rankingu ATP Benoit Paire potrafi grać na trawie, choć bardziej znany jest ze swoich dziwnych kortowych zachowań. Tenisista z Awinionu uwielbia widowiskową grę, lecz kiedy mu nie idzie, to daje upust emocjom i zachowuje się kontrowersyjnie, np. niszcząc rakiety.
Mimo takich zachowań potrafi być groźny. Wszystko zależy od jego motywacji. Urodzony w Awinionie 28-latek ma już na koncie wygrany turniej ATP World Tour. W 2015 roku Francuz był najlepszy na szwedzkiej mączce w Bastad. Do tego na początku stycznia sezonu 2016 był już nawet 18. rakietą globu.
W 2013 roku w III rundzie Wimbledonu Paire'a pokonał Łukasza Kubota. Teraz szansę na to będzie miał Jerzy Janowicz. Łodzianin musi się mieć jednak na baczności, bowiem zaledwie trzy tygodnie temu w Stuttgarcie przegrał z nim w ćwierćfinale 1:6, 6:7(4).
Janowicz grał w sumie z Paire czterokrotnie na zawodowych kortach, a do tego wygrał jeszcze mecz w Pucharze Hopmana 2015. Bilans ich spotkań w turniejach głównego cyklu wynosi 2-1 dla naszego zawodnika - Francuz wygrał w 2011 spotkanie rozegrane w ramach challengera w Salzburgu. W 2015 roku Polak był lepszy w turniejach halowych w Montpellier i Petersburgu, ale w obecnym sezonie Francuz pokazał pazur w Stuttgarcie.
ZOBACZ WIDEO Głośne śpiewy i świetna atmosfera - oto kulisy reprezentacji Polski U-21
Na londyńskich trawnikach Paire nie przeszedł jeszcze III rundy, a dotarł do niej w 2013 i 2015 roku. W obecnym sezonie pokonał na początek Brazylijczyka Rogerio Dutrę Silvę, zaś w środę zwyciężył swojego rodaka Pierre'a-Huguesa Herberta 7:6(4), 6:1, 6:4. Wygrana ta robi wrażenie, gdyż Herbert jest znakomitym deblistą i potrafi wykorzystać swoje umiejętności na nawierzchni trawiastej.
The Championships, Wimbledon (Londyn)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród w singlu mężczyzn 12,180 mln funtów
środa, 5 lipca
II runda gry pojedynczej:
Benoit Paire (Francja) - Pierre-Hugues Herbert (Francja) 7:6(4), 6:1, 6:4
Podczas pobytu w ziemi robak nadgryzł część Twojej buraczanej głowy. W związku z tym, mózg wypłynął z czaszki. W liście do kolegi z Irlandii poin Czytaj całość
Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii mimo cebulowej głowy udało Ci się wygrać dwa mecze na Wimbledonie. W liście do kolegi Pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej formy listu. Nie umieszczaj żadnych adresów.
Podpisz się jako XYZ. Długość listu powinna wynosić od 120 do 150 słów. Oceniana jest
umiejętność przekazania wszystkich informacji (4 punkty), forma (2 punkty), bogactwo
językowe (2 punkty) oraz poprawność językowa (2 punkty).
Uwaga: jeśli praca będzie zawierać więcej niż 200 słów, otrzymasz za jej formę 0 punktów.
Czytaj całość