Wimbledon: Maja Chwalińska lepsza od mistrzyni Australian Open!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUKAS COCH
PAP/EPA / LUKAS COCH
zdjęcie autora artykułu

Maja Chwalińska w wielkim stylu awansowała do III rundy juniorskiej edycji Wimbledonu 2017. We wtorek polska tenisistka pokonała mistrzynię Australian Open w grze pojedynczej dziewcząt, Ukrainkę Martę Kostiuk.

15-letnia dąbrowianka rozegrała znakomite spotkanie z utytułowaną reprezentantką naszych wschodnich sąsiadów. W partii otwarcia błyskawicznie przełamała i powiększała przewagę. Po trzech breakach skończyło się na szybkim 6:1 dla Polki.

Maja Chwalińska poszła za ciosem w drugim secie. Po trzech przełamaniach prowadziła już 5:1, lecz miała problemy z zamknięciem pojedynku. Nie wykorzystała dwóch meczboli w siódmym oraz dwóch okazji w ósmym gemie. Marta Kostiuk wygrała trzy kolejne gemy, ale wówczas przegrała podanie. Polka zakończyła spotkanie przy piątej piłce meczowej.

Chwalińska w swoim wimbledońskim debiucie awansowała do III rundy singla dziewcząt. Jej środową przeciwniczką będzie Amerykanka Ann Li, która w turnieju straciła jak na razie seta.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty wtorek, 11 lipca

II runda gry pojedynczej dziewcząt:

Maja Chwalińska (Polska, Q) - Marta Kostiuk (Ukraina, 5) 6:1, 6:4

I runda gry podwójnej dziewcząt:

Hurricane Tyra Black (USA) / Maja Chwalińska (Polska) - Amina Anszba (Rosja, 7) / Jelena Rybakina (Rosja, 7) *przełożony na środę

ZOBACZ WIDEO Justyna Żełobowska: Boks jest dla mnie świętością, nie pójdę w stronę MMA

Źródło artykułu: