ITF Mrągowo: Laurynas Grigelis znów przegrał w finale. Drugi tytuł Zdenka Kolara w Polsce

Laurynas Grigelis po raz drugi z rzędu przegrał decydujący mecz w turnieju ITF na kortach ziemnych w Mrągowie. Tym razem Litwin nie dokończył pojedynku finałowego z Czechem Zdenkiem Kolarem.

Rafał Smoliński

W sobotnich półfinałach niespodzianek nie było. Najwyżej rozstawiony Laurynas Grigelis rozgromił Włocha Antonio Massarę 6:1, 6:2. Z kolei oznaczony drugim numerem Zdenek Kolar pokonał Francuza Samuela Bensoussana 6:3, 6:4.

Niedzielny finał rozpoczął się po godz. 11:00. Pierwszą partię wygrał Czech w stosunku 7:5. Po rozegraniu gema w drugim secie Litwin skreczował i tym samym znów przegrał finał zawodów Warmia i Mazury Open. W zeszłym tygodniu lepszy od niego był Alexei Popyrin, triumfator juniorskiego Rolanda Garrosa 2017.

W połowie czerwca Kolar wygrał futuresa w Sopocie. W niedzielę okazał się najlepszy w Mrągowie, gdzie również wywalczył 18 punktów do rankingu ATP. Teraz szybko uda się do Poznania, gdzie w I rundzie challengera Poznań Open spotka się ze swoim rodakiem Markiem Jalovcem.