WTA Bukareszt: porażka Elise Mertens, Irina-Camelia Begu i Alexandra Dulgheru w ćwierćfinale

Belgijka Elise Mertens przegrała 6:3, 4:6, 4:6 z Francuzką Pauline Parmentier w II rundzie turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie.

PAP/EPA / CATI CLADERA

W I rundzie Elise Mertens (WTA 55) łatwo odprawiła Holenderkę Quirine Lemoine. W walce o ćwierćfinał Belgijka przegrała w trzech setach z Pauline Parmentier (WTA 107). W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu Francuzka wykorzystała pięć z 14 break pointów.

W ćwierćfinale Parmentier spotka się z Iriną-Camelią Begu (WTA 58), która wygrała 6:4, 6:0 z Jaqueline Cristian (WTA 341). 26-latka z Bukaresztu od 1:4 zdobyła 11 gemów z rzędu. W trwającym 84 minuty meczu obroniła pięć z sześciu break pointów.

Alexandra Dulgheru (WTA 294) pokonała 6:4, 4:6, 6:2 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 92). Mecz mógł zakończyć się zwycięstwem Rumunki w dwóch setach. Reprezentantka gospodarzy prowadziła 6:4, 4:1 i przegrała pięć gemów z rzędu. W III partii ponownie wyszła na 4:1, ale tym razem nie pozwoliła rywalce na pościg.

W trwającym dwie godziny i 28 minut spotkaniu było 14 przełamań, z czego osiem dla Dulgheru. W ćwierćfinale Rumunka zmierzy się z Tatjaną Marią (WTA 67). Niemka prowadziła 4:1, gdy Argentynka Nadia Podoroska (WTA 214) skreczowała z powodu kontuzji prawego ramienia.

Pauline Parmentier (Francja) - Elise Mertens (Belgia, 5) 3:6, 6:4, 6:4
Alexandra Dulgheru (Rumunia, Q) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 9) 6:4, 4:6, 6:2

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Bukareszcie?