WTA Gstaad: Kiki Bertens po raz drugi w półfinale szwajcarskiej imprezy

Holenderka Kiki Bertens pokonała 6:4, 6:4 Szwedkę Johannę Larsson i awansowała do półfinału turnieju WTA International rozgrywanego na kortach ziemnych w Gstaad.

PAP/EPA / PETER KLAUNZER

Kiki Bertens (WTA 35) to finalistka turnieju w Gstaad z ubiegłego roku. W piątek w ćwierćfinale Holenderka wyeliminowała Johannę Larsson (WTA 48). W trwającym 94 minuty meczu półfinalistka Rolanda Garrosa 2016 zdobyła 30 z 41 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała cztery z 10 break pointów.

Anett Kontaveit (WTA 32) wygrała 6:2, 6:4 z Cariną Witthöft (WTA 66). Estonka wykorzystała cztery z dziewięciu szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie obu tenisistek w tym roku. Na trawie w Den Bosch również górą była tenisistka z Tallinna.

Tereza Martincova (WTA 140) pokonała 3:6, 6:1, 7:5 Antonię Lottner (WTA 157). W III secie Czeszka prowadziła 3:0, ale straciła trzy gemy z rzędu, a mogło być ich cztery. Przy stanie 3:3 obroniła cztery break pointy. Niemka miała też szansę na przełamanie przy 4:4, ale nie zdołała jej wykorzystać. Końcówka należała do Martincovej, która awansowała do półfinału po godzinie i 56 minutach walki.

Czeszka wykorzystała pięć z siedmiu break pointów i zdobyła o 13 punktów więcej niż Niemka (100-87). Martincova awansowała do drugiego singlowego półfinału w głównym cyklu (po Quebec City 2016).

Sara Sorribes (WTA 97) pokonała 6:2, 6:3 Tamarę Korpatsch (WTA 136). Hiszpanka obroniła dwa z trzech break pointów, a sama pięć razy przełamała rywalkę. Awansowała do drugiego półfinału w tym roku (po Bogocie). Obie tenisistki po raz drugi spotkały się w Gstaad. Rok temu w kwalifikacjach również lepsza była Sorribes.

Kolejną rywalką Hiszpanki będzie Bertens. W ubiegłym roku w Rabacie Holenderka była górą w ich jedynym do tej pory meczu. Kontaveit w półfinale zagra z Martincovą. Estonka i Czeszka zmierzą się po raz pierwszy.

Ladies Championships Gstaad, Gstaad (Szwajcaria)

Sara Sorribes (Hiszpania) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kiki Bertens awansuje do finału turnieju WTA w Gstaad?