WTA Bukareszt: Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska powalczą o finał debla

Katarzyna Piter i Belgijka Maryna Zaniewska pokonały 6:2, 7:6(3) Jaqueline Cristian i Cristinę Dinu w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie.

Katarzyna Piter Getty Images / Alex Grimm / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska grają razem w trzecim turnieju w tym roku, ale pierwszym w głównym cyklu. Wcześniej wystąpiły w dwóch imprezach ITF w Chinach. W Zhuhai odpadły w I rundzie, a w Shenzhen doszły do półfinału. W piątek w ćwierćfinale w Bukareszcie odprawiły reprezentantki gospodarzy Jaqueline Cristian i Cristinę Dinu.

W I secie Polka i Belgijka raz oddały podanie, a same trzy razy odebrały rywalkom serwis. W II partii Rumunki z 2:4 wyrównały na 4:4. Po serii obustronnych przełamań (w 12. gemie reprezentantki gospodarzy obroniły piłkę meczową) o losach seta zadecydował tie break. W nim Piter i Zaniewska wyrobiły sobie trzypunktową przewagę (3-0, 5-2) i nie oddały jej do końca.

W ciągu 86 minut Polka i Belgijka cztery razy straciły podanie, a same wykorzystały sześć z ośmiu szans na przełamanie. Ich łupem padło 70 ze 124 rozegranych punktów.

Dla Piter to czwarty deblowy występ w Bukareszcie. Jej najlepszy wynik to finał z ubiegłego roku w parze z Alexandrą Cadantu.

W walce o finał Piter i Zaniewska zmierzą się z innymi reprezentantkami gospodarzy. W sobotę ich rywalkami będą rozstawione z numerem pierwszym Irina-Camelia Begu i Raluca Olaru.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (Rumunia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
piątek, 21 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Maryna Zaniewska (Belgia) - Jaqueline Cristian (Rumunia, WC) / Cristina Dinu (Rumunia WC) 6:2, 7:6(3)

Czy Katarzyna Piter i Maryna Zaniewska awansują do finału?