WTA Bukareszt: Anastasija Sevastova wyeliminowana przez Anę Bogdan, Irina-Camelia Begu w półfinale

Łotyszka Anastasija Sevastova przegrała 1:6, 3:6 z Rumunką Aną Bogdan w ćwierćfinale turnieju WTA International na kortach ziemnych w Bukareszcie.

PAP/EPA / NIC BOTHMA

W ubiegłym roku Anastasija Sevastova (WTA 17) doszła w Bukareszcie do finału, w którym przegrała 0:6, 0:6 z Simoną Halep. Tym razem Łotyszka odpadła w ćwierćfinale. Jej pogromczynią została inna reprezentantka gospodarzy, Ana Bogdan (WTA 108).

W trwającym 62 minuty spotkaniu Bogdan zdobyła 17 z 22 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Rumunka awansowała do drugiego singlowego półfinału w głównym cyklu (po Florianopolis 2016).

Carla Suarez (WTA 34) wygrała 6:0, 6:3 z Tatjaną Marią (WTA 67). Hiszpanka zdobyła pierwszych osiem gemów, ale w II secie Niemka z 0:2 wyszła na 3:2. Do końca meczu tenisistka z Barcelony straciła tylko trzy punkty i po 66 minutach zameldowała się w półfinale. W całym meczu wykorzystała sześć z 11 break pointów i zgarnęła 22 z 26 piłek przy swoim pierwszym podaniu.

Julia Görges (WTA 45) pokonała 7:5, 7:5 Alexandrę Dulgheru (WTA 294) po godzinie i 44 minutach gry. Niemka zaserwowała siedem asów, zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zaliczyła trzy przełamania. Tenisistka z Bad Oldesloe osiągnęła czwarty półfinał w 2017 roku (po Auckland, Budapeszcie i Majorce).

Irina-Camelia Begu (WTA 58) wygrała 7:5, 6:0 z Pauline Parmentier (WTA 107). Rumunka w I secie wróciła z 1:4. Od stanu 3:5 zdobyła 10 gemów z rzędu. W trwającym 83 minuty spotkaniu obroniła pięć z siedmiu break pointów, a sama wykorzystała sześć z ośmiu szans na przełamanie.

W półfinale Begu zmierzy się z Suarez (bilans 2-1 dla Hiszpanki), a Görges zagra z Bogdan (pierwszy mecz Niemki z Rumunką).