WTA Bastad: wygrane Anastasiji Sevastovej i Sary Errani w deszczowy poniedziałek

Łotyszka Anastasija Sevastova pokonała 6:3, 6:1 Rosjankę Annę Blinkową i awansowała do II rundy turnieju WTA International w Bastad.
PAP/EPA / CATI CLADERA

Pierwszego dnia turnieju w Bastad grę tenisistkom utrudniał deszcz. Niedokończone zostało spotkanie Kateriny Siniakovej (WTA 56) z Rebeccą Peterson (WTA 170), przerwane w I secie przy stanie 5:3 dla Czeszki. Do II rundy awansowała Anastasija Sevastova (WTA 17), która oddała cztery gemy 18-letniej Annie Blinkowej (WTA 115).

Rosjanka prowadziła 3:1, ale 11 z 12 kolejnych gemów zdobyła Łotyszka. W trwającym 54 minuty meczu Blinkowa popełniła dziewięć podwójnych błędów i zdobyła tylko osiem z 25 punktów przy swoim drugim podaniu. Sevastova wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Kolejną rywalką Łotyszki będzie Jekaterina Aleksandrowa lub Jelizawieta Kuliczkowa.

- W takich warunkach zawsze jest trudno, ale byłam gotowa do gry. Swobodnie poruszałam się po korcie, dobrze mecz rozpoczęłam i pewnie go zakończyłam. Było dosyć ślisko, ale to normalne. Piłki były ciężkie z powodu deszczu - mówiła Sevastova, dla której to drugi występ w Bastad. W ubiegłym sezonie odpadła w II rundzie po porażce z Niemką Anniką Beck.

Sara Errani (WTA 98) wygrała 7:6(11), 6:2 z Tamarą Korpatsch (WTA 124). W I secie Niemka prowadziła 5:3 i 40-15. W tie breaku z 0-4 wyszła na 6-4, ale zmarnowała kolejne dwie piłki setowe, a następnie piątą (7-6), szóstą (9-8) i siódmą (11-10). Przy 12-11 Włoszka wykorzystała trzeciego setbola, a w II partii odskoczyła na 5:0. Korpatsch obroniła piłkę meczową i zdobyła dwa gemy. Mecz dobiegł końca, gdy po raz ósmy oddała podanie.

Ericsson Open, Bastad (Szwecja)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
poniedziałek, 24 lipca

I runda gry pojedynczej:

Anastasija Sevastova (Łotwa, 2) - Anna Blinkowa (Rosja) 6:3, 6:1
Sara Errani (Włochy) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 7:6(11), 6:2
Katerina Siniakova (Czechy, 7) - Rebecca Peterson (Szwecja, WC) 5:3*do dokończenia

Czy Anastasija Sevastova awansuje do ćwierćfinału turnieju w Bastad?