WTA Nanchang: wygrana Jeleny Janković, Ying-Ying Duan nie obroni tytułu

Serbka Jelena Janković pokonała 6:2, 7:5 Chinkę Jiaqi Kang w I rundzie turnieju WTA International na kortach twardych w Nanchang.
PAP/EPA / LARRY W. SMITH

Wejdź na TYPER.WP.PL i obstawiaj wyniki meczów MŚ!

Dwa lata temu Jelena Janković (WTA 70) zdobyła w Nanchang tytuł. Wtedy był to challenger WTA z pulą nagród 125 tys. dolarów. Od ubiegłego sezonu są to zawody głównego cyklu rangi International. We wtorek w I rundzie Serbka wygrała z Jiaqi Kang (WTA 377).

Janković prowadziła 6:2, 4:2, ale musiała mocno walczyć, aby zamknąć spotkanie w dwóch setach. Potrzebowała sześciu piłek meczowych (cztery zmarnowała w 10. gemie, z czego trzy przy 40-0), aby zapewnić sobie awans. W ciągu godziny i 48 minut była liderka rankingu zdobyła 34 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała siedem z 13 break pointów.

Kolejną rywalką Janković będzie Jing-Jing Lu (WTA 313), która pokonała 6:3, 1:6, 7:6(6) Zarinę Dijas (WTA 114). W III secie Chinka wróciła z 2:4, a w 12. gemie obroniła dwie piłki meczowe. W trwającym dwie godziny i 20 minut spotkaniu Kazaszka, dzięki łatwo wygranej II partii, zdobyła o siedem punktów więcej od reprezentantki gospodarzy (103-96).

Tytułu nie obroni Ying-Ying Duan (WTA 63), która uległa 5:7, 4:6 Arinie Rodionowej (WTA 134). W ciągu godziny i 42 minut reprezentantka Australii wykorzystała trzy z 11 break pointów i zdobyła 70 ze 127 rozegranych punktów.

Risa Ozaki (WTA 77) przegrała 0:6, 5:7 z Lin Zhu (WTA 118). W II secie Chinka od 3:5 zdobyła cztery gemy. W trwającym 81 minut meczu reprezentantka gospodarzy zamieniła na przełamanie sześć z ośmiu okazji.

Yafan Wang (WTA 147) pokonała 6:1, 6:4 Miyu Kato (WTA 161). Chinka obroniła osiem z dziewięciu break pointów, a sama cztery razy odebrała rywalce podanie. Przy swoim pierwszym serwisie reprezentantka gospodarzy zdobyła 28 z 36 punktów.