ATP Kitzbühel: Thomaz Bellucci pokonał Ołeksandra Dołgopołowa, Sebastian Ofner przypomniał o sobie

Thomaz Bellucci w trzech setach pokonał Ołeksandra Dołgopołowa w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Kitzbühel. Do 1/8 finału awansowali też Joao Sousa i reprezentant gospodarzy Sebastian Ofner.

Marcin Motyka
PAP/EPA / PETER SCHNEIDER

Sebastian Ofner był rewelacją tegorocznej edycji Wimbledonu. W swoim wielkoszlemowym debiucie, będąc wówczas notowanym na 217. miejscu w rankingu, dotarł aż do 1/16 finału. W poniedziałek 21-letni Austriak, aktualnie już 157. gracz globu, znów przypomniał o sobie. W meczu I rundy turnieju ATP w Kitzbühel wyeliminował Nikołoza Basilaszwilego, 63. tenisistę świata, który skreczował z drugim secie z powodu urazu biodra.

Dla Ofnera to pierwszy w karierze wygrany mecz w imprezie rangi ATP World Tour. O kolejne zwycięstwo reprezentant gospodarzy powalczy z najwyżej rozstawionym uczestnikiem Generali Open 2017, Pablo Cuevasem.

Mecz Thomaza Bellucciego z Ołeksandrem Dołgopołowem był zapowiadany jako hit dnia otwarcia zmagań w słynnym austriackim kurorcie. I z pewnością nie zawiódł. Po bardzo ciekawej, pełnej zwrotów akcji niemal dwugodzinnej konfrontacji Brazylijczyk zwyciężył 6:2, 5:7, 6:4, pokonując Ukraińca pierwszy raz w karierze.

W pojedynku otwarcia Generali Open 2017 Dusan Lajović pokonał 7:5, 7:6(4) kwalifikanta Maximiliana Marterera. Serb, dla którego to pierwszy wygrany mecz w głównym cyklu od Wimbledonu, w II rundzie zagra z Gillesem Simonem, turniejową "czwórką".

Z kolei rywalem oznaczonego numerem trzecim i broniącego tytułu Paolo Lorenziego będzie Joao Sousa, z którym ma bilans 0-2. Portugalczyk w poniedziałek ograł 6:7(4), 7:5, 6:3 po dwóch godzinach i 13 minutach Michaiła Jużnego.

Miljan Zekić wygrał premierowy mecz w głównym cyklu. 29-letni Serb, aktualnie 316. tenisista rankingu ATP, po dwóch rozgrywkach tie breakowych okazał się lepszy od Andrieja Kuzniecowa. W nagrodę Zekić, który do głównej drabinki Generali Open przebijał się przez eliminacje, zmierzy się z Fabio Fogninim, ubiegłotygodniowym mistrzem zawodów w Gstaad.

Z udziału w turnieju zrezygnował Federico Delbonis, tłumacząc się kontuzją biodra. Miejsce Argentyńczyka w głównej drabince jako tzw. "szczęśliwy przegrany" zajął Thiago Monteiro  W I rundzie Brazylijczyk zagra z Renzo Olivo.