ATP Kitzbühel: szczęśliwe tie breaki Marcina Matkowskiego i Nenada Zimonjicia

Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić awansowali do ćwierćfinału debla turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP World Tour 250 w Kitzbühel. We wtorek polsko-serbski duet w dwóch setach pokonał Czechów Romana Jebavy'ego i Jiriego Vesely'ego.

Dla Marcina Matkowskiego i Nenada Zimonjicia to drugi wspólny występ w obecnym sezonie. W ubiegłym tygodniu dotarli do ćwierćfinału w Hamburgu. W Kitzbühel już wyrównali ten rezultat.

We wtorek bowiem okazali się lepsi od pary Roman Jebavy / Jiri Vesely. Warszawianin i partnerujący mu Serb pokonali Czechów 7:6(5), 7:6(4). Dla Zimonjicia to 701. wygrany deblowy mecz w głównym cyklu. Jest zaledwie dziesiątym zawodnikiem w erze zawodowego tenisa z 700. zwycięskimi spotkaniami w karierze.

Wtorkowy mecz trwał 89 minut. W tym czasie Polak i Serb posłali 11 asów, popełnili dwa podwójne błędy serwisowe, dwukrotnie zostali przełamani, wykorzystali dwa z siedmiu break pointów i łącznie zdobyli 78 punktów, o dwa mniej od rywali.

Przeciwnikami najwyżej rozstawionych Matkowskiego i Zimonjicia w ćwierćfinale będą Maks Mirny i Philipp Oswald. Białorusin i Austriak w I rundzie wygrali 7:5, 6:3 z reprezentantami gospodarzy Geraldem Melzerem i Tristanem-Samuelem Weissbornem.

Pojedynek pary Matkowski / Zimonjić z Mirnym i Oswaldem został zaplanowany w środę na korcie Kaps jako trzeci mecz dnia od godz. 13:00.

Generali Open, Kitzbühel (Austria) ATP World Tour 250, kort ziemny, pula nagród 482 tys. euro wtorek, 1 sierpnia I runda gry podwójnej:

Marcin Matkowski (Polska, 1) / Nenad Zimonjić (Serbia, 1) - Roman Jebavy (Czechy) / Jiri Vesely (Czechy) 7:6(5), 7:6(4)

Czy Marcin Matkowski i Nenad Zimonjić awansują do półfinału?