ATP Los Cabos: pierwszy półfinał Thanasiego Kokkinakisa. Tomas Berdych stracił seta

Thanasi Kokkinakis po raz pierwszy w karierze wystąpi w półfinale zawodów rangi ATP World Tour 250. W Los Cabos czwartkowe mecze wygrali również Sam Querrey, Damir Dzumhur oraz Tomas Berdych, który stracił seta w pojedynku z Adrianem Mannarino.

Rafał Smoliński
PAP/EPA / WILL OLIVER

Najwyżej rozstawiony w meksykańskiej imprezie Tomas Berdych dał się w czwartek zaskoczyć leworęcznemu Francuzowi. Oznaczony "siódemką" Adrian Mannarino wygrał partię otwarcia, ale nie poszedł za ciosem i to Czech zwyciężył ostatecznie 4:6, 6:3, 6:4.

O miejsce w finale zawodów w Los Cabos reprezentant naszych południowych sąsiadów powalczy w piątek z Thanasim Kokkinakisem. Australijczyk zapomniał już o problemach zdrowotnych i dzięki zwycięstwu 7:6(5), 6:2 nad Amerykaninem Taylorem Fritzem zameldował się w premierowym półfinale turnieju głównego cyklu.

Żadnych problemów z awansem do dalszej fazy nie miał Sam Querrey. Po stracie seta w spotkaniu II rundy z Evanem Kingiem oznaczony "dwójką" Amerykanin oddał tylko cztery gemy Francuzowi Vincentowi Millotowi w ich ćwierćfinałowym pojedynku. Reprezentant USA przybliżył się w ten sposób do powtórzenia sukcesu z Acapulco, gdzie w meczu o tytuł pokonał Rafaela Nadala.

Przeciwnikiem Querreya w piątkowym półfinale meksykańskiego turnieju będzie Damir Dzumhur. Bośniak powrócił ze stanu 0-1 w setach i zwyciężył rozstawionego z "czwórką" Hiszpana Feliciano Lopeza 6:7(2), 6:4, 7:6(2). Dzumhur powalczy o premierowy finał w głównym cyklu.

Abierto Mexicano de Tenis Mifel, Los Cabos (Meksyk)
ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 637 tys. dolarów
czwartek, 3 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Tomas Berdych (Czechy, 1/WC) - Adrian Mannarino (Francja, 7) 4:6, 6:3, 6:4
Sam Querrey (USA, 2) - Vincent Millot (Francja) 6:1, 6:3
Damir Dzumhur (Bośnia i Hercegowina) - Feliciano Lopez (Hiszpania, 4) 6:7(2), 6:4, 7:6(2)
Thanasi Kokkinakis (Australia, WC) - Taylor Fritz (USA) 7:6(5), 6:2

Czy Tomas Berdych i Sam Querrey zmierzą się w finale?