ATP Montreal: Nick Kyrgios zdeklasował Viktora Troickiego, Kei Nishikori kontra Gael Monfils w II rundzie

Nick Kyrgios w dwóch setach pokonał Viktora Troickiego w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Montrealu. Do II rundy awansował też Gael Monfils, odpadł natomiast rozstawiony z numerem 13. Lucas Pouille.

Marcin Motyka
PAP/EPA / ETIENNE LAURENT

Nick Kyrgios udanie powrócił do zawodowych rozgrywek. Australijczyk, który w ostatnim czasie nie mógł grać na maksimum swoich umiejętności z powodu kontuzji biodra, w poniedziałek zaprezentował się z najlepszej strony. W meczu I rundy turnieju ATP w Montrealu nie dał szans Viktorowi Troickiemu, wygrywając 6:1, 6:2 w zaledwie 50 minut.

- W ostatnim czasie walczyłem z wieloma problemami, ale zrobiłem wszystko, aby ich się pozbyć. Wciąż czuję ból, wciąż mam dni, kiedy nie mam ochoty, by wstać z łóżka i iść na kort, ale jest lepiej. Nie pokazałem swojego najlepszego tenisa, lecz wygrałem - skomentował oznaczony numerem 16. Kyrgios.

Lucas Pouille został pierwszym rozstawionym tenisistą, który odpadł z Rogers Cup 2017. Francuz, turniejowa "13", po dwóch tie breakach przegrał z Jaredem Donaldsonem. - Rozegrałem udany mecz. Dobrze serwowałem i przejmowałem inicjatywę pierwszym uderzeniem w wymianie. To był bardzo wyrównany pojedynek i cieszę się, że wygrałem w dwóch setach - powiedział Amerykanin (w poniedziałek dziesięć asów, 32 zagrania kończące i jedno przełamanie), który w II rundzie zagra z innym Francuzem, Benoitem Paire'em. 28-latek z Awinionu ograł 6:3, 5:7, 6:4 Donalda Younga.

Gael Monfils zdobył siedem z ostatnich ośmiu gemów meczu ze Steve'em Johnsonem i pokonał zmagającego się z kłopotami fizycznymi Amerykanina 2:6, 7:6(1), 6:1. Francuz, który w ciągu 99 minut gry zaserwował 11 asów, zagrał 36 uderzeń kończących, popełnił 27 błędów własnych, dwukrotnie został przełamany i wykorzystał trzy z czterech break pointów, o III rundę powalczy z Keiem Nishikorim, turniejową "piątką".

Agresywna i ofensywna gra pozwoliła Mischy Zverevowi zameldować się w II rundzie zmagań w Montrealu. W starciu z kwalifikantem Norbertem Gombosem Niemiec w swoim stylu często atakował przy siatce i zwyciężył 6:4, 6:7(5), 6:3. Kolejnym rywalem Zvereva będzie rozstawiony z numerem siódmym Grigor Dimitrow, z którym przegrał w lutym tego roku w Rotterdamie.

Doświadczenie wzięło górę nad młodością w konfrontacji Davida Ferrera z Kyle'em Edmundem. 35-latek z Walencji pokonał 22-letniego Brytyjczyka 6:7(5), 6:4, 6:3 po dwóch godzinach i 26 minutach. W poniedziałkowym meczu Hiszpan zapisał na swoim koncie trzy asy, 14 uderzeń kończących i sześć breaków.

Do 1/16 finału awansowali także Robin Haase i Ryan Harrison. Holender wygrał z Albertem Ramosem, natomiast Amerykanin okazał się lepszy od pogromcy Huberta Hurkacza z eliminacji, Thomasa Fabbiano.