WTA Toronto: Eugenie Bouchard rozczarowała Kanadę, Catherine Bellis w II rundzie

Kanadyjka Eugenie Bouchard przegrała 3:6, 4:6 z Chorwatką Donną Vekić w I rundzie turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Toronto.

PAP/EPA / JUANJO MARTIN

Eugenie Bouchard (WTA 70) nie ma szczęścia do kanadyjskiej imprezy, rozgrywanej na przemian w Montrealu i Toronto. Jej najlepszy rezultat to III runda z ubiegłego sezonu. Tym razem odpadła po pierwszym meczu. Jej pogromczynią została Donna Vekić (WTA 51). W trwającym 94 minuty meczu reprezentantka gospodarzy popełniła siedem podwójnych błędów i sześć razy straciła podanie. W II rundzie Chorwatka zmierzy się z Andżeliką Kerber. Dla Bouchard to szósty kolejny turniej, w którym nie wygrała dwóch meczów z rzędu.

Magdalena Rybarikova (WTA 33) pokonała 7:5, 6:0 Mirjanę Lucić-Baroni (WTA 31). Słowaczka od stanu 1:5 zdobyła 12 gemów z rzędu. W ciągu 64 minut tenisistka z Bratysławy zaserwowała siedem asów, zdobyła 24 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Było to starcie wielkoszlemowych półfinalistek z tego roku, Australian Open (Lucić-Baroni) i Wimbledonu (Rybarikova). W II rundzie Słowaczka, która weszła do głównej drabinki w miejsce Madison Keys, zmierzy się z Simoną Halep.

Catherine Bellis (WTA 36) wygrała 4:6, 6:3, 6:2 z Julią Görges (WTA 35). W niedzielę Niemka wystąpiła w finale turnieju w Waszyngtonie (przegrała z Jekateriną Makarową). W spotkaniu z Amerykanką naliczono jej 32 kończące uderzenia przy 11 niewymuszonych błędach, ale pięć razy oddała podanie. Bellis miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 15 pomyłek. Kolejną jej rywalką będzie Swietłana Kuzniecowa.

Caroline Garcia (WTA 21) zwyciężyła 6:2, 6:7(4), 6:4 Soranę Cirsteę (WTA 54). Francuzka prowadziła 6:2, 5:2, ale przegrała II partię w tie breaku. W III secie było pięć przełamań, z czego pięć dla tenisistki z Lyonu. W trwającym dwie godziny i 20 minut meczu Garcia obroniła 10 z 13 break pointów.

Jelena Wiesnina (WTA 18) wygrała 6:3, 6:3 z Alison Riske (WTA 45). W ciągu 72 minut Rosjanka zgarnęła 23 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Ashleigh Barty (WTA 58). Australijka prowadziła 5:0 z Oceane Dodin (WTA 47), gdy Francuzka skreczowała.

Jekaterina Makarowa (WTA 42) w niedzielę zdobyła tytuł w Waszyngtonie, a we wtorek pokonała 6:1, 6:3 Shuai Peng (WTA 24). W ciągu 72 minut Rosjanka wykorzystała sześć z 13 break pointów i zdobyła 17 z 24 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Chinka przy własnym drugim serwisie zgarnęła tylko dziewięć z 30 piłek. W II rundzie Makarowa zmierzy się z Brytyjką Johanną Kontą.