WTA Toronto: demonstracja siły Simony Halep, Lucie Safarova w ćwierćfinale

Rumunka Simona Halep rozbiła 6:1, 6:0 Czeszkę Barborę Strycovą i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Toronto.

PAP/EPA / WARREN TODA

Broniąca tytułu Simona Halep (WTA 2) turniej rozpoczęła od odprawienia Magdaleny Rybarikovej, półfinalistki tegorocznego Wimbledonu. W III rundzie Rumunka oddała jednego gema Barborze Strycovej (WTA 26). Tenisistka z Konstancy podwyższyła na 4-0 bilans meczów z Czeszką (8-0 w setach).

W trwającym 59 minut spotkaniu Halep obroniła dwa break pointy, a sama miała pięć szans na przełamanie i wszystkie wykorzystała. Rumunka zdobyła 58 z 92 rozegranych punktów. W ćwierćfinale wiceliderka rankingu zmierzy się z Caroline Garcią, z którą w ubiegłym roku wygrała w Sydney w ich jedynym do tej pory meczu.

Lucie Safarova (WTA 41) pokonała 6:3, 6:7(3), 6:2 Jekaterinę Makarową (WTA 42). Czeszka prowadziła 6:3, 5:2, ale Rosjanka obroniła piłkę meczową w 12. gemie II partii i doprowadziła do decydującej odsłony. W poprzedniej rundzie tenisistka z Moskwy odparła dwa meczbole i wyeliminowała Johannę Kontę. W walce o ćwierćfinał nie udało się dokonać podobnego wyczynu, bo w III secie Safarova odskoczyła na 5:0. Makarowa zbliżyła się na 2:5 po zniwelowaniu jeszcze jednej piłki meczowej. Na więcej Czeszka jej nie pozwoliła.

W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu Safarova zaserwowała 12 asów i zdobyła 43 z 56 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Czeszka dała się przełamać cztery razy, a sama wykorzystała osiem z 14 break pointów.

Rogers Cup, Toronto (Kanada)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,735 mln dolarów
czwartek, 10 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Simona Halep (Rumunia, 2) - Barbora Strycova (Czechy) 6:1, 6:0
Lucie Safarova (Czechy) - Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3, 6:7(3), 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Simona Halep awansuje do półfinału turnieju WTA w Toronto?