ATP Cincinnati: Alexander Zverev nie wygra trzeciego turnieju z rzędu. Niemiec przegrał z Francesem Tiafoe'em

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Alexander Zverev
PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Alexander Zverev

Alexander Zverev w trzech setach przegrał z Frances Tiafoe'em w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. W środę porażkę poniósł także starszy brat Niemca, Mischa.

Dwa ostatnie tygodnie to dwa turniejowe zwycięstwa Alexandra Zvereva (w Waszyngtonie i w Montrealu). Kolejnego triumfu z rzędu jednak nie będzie. Z turniejem ATP w Cincinnati Niemiec pożegnał się bowiem już po inauguracyjnym spotkaniu. W środę przegrał mecz II rundy z Francesem Tiafoe'em 6:4, 3:6, 4:6.

Po wygranym pierwszym secie w kolejnej fazie meczu Zverev wyraźnie opadł z sił. 20-latek z Hamburga nie poruszał się po korcie tak dobrze, jak w dwóch poprzednich turniejach, co przełożyło się na jego poczynania na korcie. Był niedokładny, popełniał wiele błędów, a dodatkowo zawodził go serwis. Tiafoe wykorzystał słabszą postawę wyżej notowanego rywala i po 116 minutach gry mógł się cieszyć z wielkiego zwycięstwa.

Dla Zvereva to pierwsza porażka po serii dziesięciu wygranych z rzędu i zarazem pierwsza pod wodzą Juana Carlosa Ferrero w roli trenera-konsultanta. Z kolei dla Tiafoe'a wygrana nad aktualnie siódmym w rankingu Niemcem to największe zwycięstwo w karierze.

W III rundzie 19-letni Amerykanin, grający w głównej drabince Western & Southern Open dzięki dzikiej karcie, zmierzy się z rodakiem, rozstawionym z numerem 14. Johnem Isnerem, z którym w pięciu setach przegrał w I rundzie zeszłorocznego US Open.

Porażkę poniósł także starszy brat Alexandra, Mischa. 29-latek przegrał 3:6, 6:7(2) z Pablo Carreno. Rozstawiony z numerem 11. Hiszpan w 1/8 finału zmierzy się z Davidem Ferrerem. Z rodakiem grał dotychczas dwukrotnie, a bilans tych konfrontacji jest remisowy.

Nick Kyrgios okazał się lepszy od Ołeksandra Dołgopołowa w meczu dwóch tenisistów o ogromnym potencjale, a zarazem nieobliczalnych. Australijczyk zaserwował 15 asów, przy własnym podaniu zdobył 74 proc. rozegranych punktów, jeden raz został przełamany, wykorzystał trzy z ośmiu break pointów i pokonał Ukraińca 6:3, 7:6(6), w tie breaku drugiej partii broniąc setbola. O ćwierćfinał 22-latek z Canberry powalczy z Ivo Karloviciem.

Jared Donaldson i Nikołoz Basilaszwili pierwszy raz w karierach znaleźli się 1/8 finału Western & Southern Open. Obaj w środę pokonali "szczęśliwych przegranych" z eliminacji. Amerykanin uporał się z Ramkumarem Ramanathanem, natomiast Gruzin odprawił z kwitkiem Christiana Harrisona.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA) ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,973 mln dolarów środa, 16 sierpnia II runda gry pojedynczej:

Pablo Carreno (Hiszpania, 11) - Mischa Zverev (Niemcy) 6:3, 7:6(2)

Frances Tiafoe (USA, WC) - Alexander Zverev (Niemcy, 4) 4:6, 6:3, 6:4 Nick Kyrgios (Australia) - Ołeksandr Dołgopołow (Ukraina, Q) 6:3, 7:6(6) Nikołoz Basilaszwili (Gruzja) - Christian Harrison (USA, LL) 6:3, 6:3 Jared Donaldson (USA, WC) - Ramkumar Ramanathan (Indie, LL) 6:4, 2:6, 6:4

Kto awansuje do ćwierćfinału turnieju ATP w Cincinnati?