ATP Cincinnati: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w ćwierćfinale debla

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do ćwierćfinału gry podwójnej w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. W środę polsko-brazylijska para w dwóch setach pokonała Diego Schwartzmana i Mischę Zvereva.

Marcin Motyka
Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej) Getty Images / Denis Doyle / Na zdjęciu: Marcelo Melo (z lewej) i Łukasz Kubot (z prawej)

Dla Łukasza Kubota to piąty deblowy start w turnieju ATP w Cincinnati. Najlepszy wynik uzyskał w sezonach 2009-10, kiedy to w parze z Oliverem Marachem dochodził do półfinału. Marcelo Melo natomiast na starcie Western & Southern Open stanął po raz ósmy. W ubiegłym roku razem z Ivanem Dodigiem zdobył tytuł.

Swój pierwszy wspólny występ w stolicy stanu Ohio Kubot i Melo rozpoczęli udanie. W środę, mimo słabego początku (w pierwszym secie przegrywali już 2:4), pokonali 7:5, 6:2 argentyńsko-niemiecką parę Diego Schwartzman / Mischa Zverev.

Mecz trwał 66 minut. W tym czasie lubinianin i jego partner posłali trzy asy, jeden raz zostali przełamani, wykorzystali cztery z sześciu break pointów i łącznie zdobyli 65 punktów, o 19 więcej od rywali.

Dla Polaka i Brazylijczyka to pierwsze zwycięstwo po dwóch przegranych meczach z rzędu. W finale w Waszyngtonie przegrali z parą Henri Kontinen / John Peers, a w ubiegłym tygodniu w Montrealu w inauguracyjnym pojedynku nie sprostali Fabrice'owi Martinowi i Edouardowi Rogerowi-Vasselinowi.

W ćwierćfinale zawodów w Cincinnati rozstawieni z numerem drugim Kubot i Melo zmierzą się z oznaczonymi "siódemką" Rohanem Bopanną i Ivanem Dodigiem bądź z duetem Juan Sebastian Cabal / Fabio Fognini. Pojedynek wyłaniający kolejnych przeciwników polsko-brazylijskiej pary odbędzie się w czwartek.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,973 mln dolarów
środa, 16 sierpnia

II runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Diego Schwartzman (Argentyna) / Mischa Zverev (Niemcy) 7:5, 6:2

Czy Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansują do półfinału?