WTA Cincinnati: Garbine Muguruza ocalona, Simona Halep w ćwierćfinale

Hiszpanka Garbine Muguruza pokonała 6:4, 3:6, 7:6(3) Amerykankę Madison Keys i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier 5 w Cincinnati.

Garbine Muguruza PAP/EPA / TANNEN MAURY / Garbine Muguruza

Madison Keys (WTA 17) była o krok od drugiego w tym roku zwycięstwa nad Garbine Muguruzą (WTA 6). W Stanford oddała Hiszpance pięć gemów w półfinale i później zdobyła tytuł. W Cincinnati górą była mistrzyni tegorocznego Wimbledonu. Przy stanie 2:2 w III secie mecz został przerwany na ponad dwie godziny z powodu deszczu. Po wznowieniu gry Amerykanka prowadziła 4:2, a w 12. gemie miała trzy piłki meczowe. Jednak Muguruza uchroniła się przed porażką i zapewniła sobie wygraną w tie breaku.

W ciągu dwóch godzin i 18 minut Hiszpance naliczono 12 kończących uderzeń i 47 niewymuszonych błędów. Amerykanka miała 29 piłek wygranych bezpośrednio i  52 pomyłki. Było to czwarte spotkanie obu tenisistek. W trzech wcześniejszych zwyciężyła Keys, w tym w 2012 roku w kwalifikacjach w Cincinnati.

Simona Halep (WTA 2) to finalistka turnieju w Cincinnati z 2015 roku. W czwartek Rumunka wyeliminowała Anastasiję Sevastovą (WTA 16). W I secie tenisistka z Konstancy wróciła z 2:4 i wygrała 6:4, 6:3.  W trwającym 78 minut meczu naliczono jej 15 kończących uderzeń i 28 niewymuszonych błędów. Łotyszka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 36 pomyłek. Było to trzecie spotkanie obu zawodniczek w tym roku. W Stuttgarcie i Madrycie Halep oddała Sevastovej dziewięć gemów. W ćwierćfinale Rumunka zmierzy się z Brytyjką Johanną Kontą.

Karolina Woźniacka (WTA 5) wróciła z 1:3 w I secie i wygrała 6:4, 6:2 z Ashleigh Barty (WTA 48). W ciągu 67 minut Dunka zdobyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu, obroniła dwa z trzech break pointów i cztery razy przełamała rywalkę. Kolejną przeciwniczką byłej liderki rankingu będzie Czeszka Karolina Pliskova lub Włoszka Camila Giorgi.

Swietłana Kuzniecowa (WTA 8) pokonała 6:2, 6:4 Carlę Suarez (WTA 32). W trwającym 77 minut spotkaniu Rosjanka wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów i zdobyła 65 ze 114 rozegranych punktów. Była wiceliderka rankingu wyszła na prowadzenie 4-3 w bilansie meczów z Hiszpanką. W ćwierćfinale Kuzniecowa zmierzy się z Muguruzą, z którą wygrała tylko jedną z pięciu dotychczasowych konfrontacji.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)