ATP Cincinnati: John Isner zdążył przed deszczem, mecz Rafaela Nadala przełożony

John Isner w dwóch setach pokonał Francesa Tiafoe'a w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour Masters 1000 w Cincinnati. Mecze Rafaela Nadala z Albertem Ramosem i Nicka Kyrgiosa z Ivo Karloviciem zostały przełożone.

Marcin Motyka
John Isner PAP/EPA / TANNEN MAURY / John Isner

Frances Tiafoe był sprawcą największej niespodzianki turnieju ATP w Cincinnati, w II rundzie eliminując Alexandra Zvereva. Kolejnego szczebelka drabinki już jednak nie udało mu się przejść. W przerywanym przez deszcz meczu 1/8 finału 19-letni Amerykanin przegrał 6:7(4), 5:7 z o 13 lat starszym rodakiem Johnem Isnerem.

Isner zwycięstwo zawdzięcza swojej największej broni - potężnemu serwisowi. W ciągu 100 minut gry tenisista z Greensboro posłał 27 asów, przy własnym podaniu zdobył 54 z 71 rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany oraz wykorzystał jednego z dwóch break pointów.

W ćwierćfinale rywalem Isnera, finalista Western & Southern Open z 2013 roku, będzie inny amerykański tenisista młodego pokolenia, również posiadacz dzikiej karty 20-letni Jared Donaldson.

Mecz Rafaela Nadala z Albertem Ramosem nie odbył się z powodu opadów deszczu. Pogoda zakłóciła także pojedynek Nicka Kyrgiosa z Ivo Karloviciem, który został przerwany po siedmiu gemach.

Po długim oczekiwaniu organizatorzy podjęli decyzję, że oba te spotkanie zostaną przełożone na piątek.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)