WTA New Haven: Magda Linette w finale eliminacji po zwycięstwie nad Pauline Parmentier

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARK LYONS / Na zdjęciu: Magda Linette
PAP/EPA / MARK LYONS / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette pokonała 6:1, 6:7(4), 6:4 Francuzkę Pauline Parmentier w II rundzie eliminacji do turnieju WTA Premier w New Haven.

W piątek Magda Linette (WTA 84) rozbiła 18-letnią Samanthę Martinelli. Dzień później Polkę czekało dużo trudniejsze zadanie. Zmierzyła się z Pauline Parmentier (WTA 98), z którą przegrała wszystkie trzy wcześniejsze mecze. W II rundzie eliminacji do turnieju w New Haven poznanianka pokonała Francuzkę po trzysetowym boju.

W I secie Linette uzyskała trzy przełamania i była zdecydowanie lepsza. W II partii poznanianka z 0:2 wyszła na 4:3, ale Francuzka doprowadziła do decydującej odsłony. W niej Polka wróciła z 0:2 i po dwóch godzinach i 18 minutach zameldowała się w finale eliminacji.

W ciągu dwóch godzin i 18 minut Linette trzy razy dała się przełamać, a sama wykorzystała sześć z 15 break pointów. Polka zdobyła 109 ze 195 rozegranych punktów.

O miejsce w głównej drabince Linette zmierzy się z Japonką Kurumi Narą, która wygrała 7:6(6), 6:4 z Białorusinką Alaksandrą Sasnowicz. Dla Polki to trzeci występ w eliminacjach do turnieju w New Haven. W dwóch poprzednich sezonach ich nie przeszła. Po raz drugi zagra w decydującej rundzie. W 2015 roku poznanianka pokonała Alexandrę Dulgheru i Jelenę Wiesninę, a uległa Oldze Sawczuk. Linette przegrała wszystkie trzy dotychczasowe mecze z Narą.

Connecticut Open, New Haven (USA) WTA Premier, kort twardy, pula nagród 776 tys. dolarów sobota, 19 sierpnia