WTA Cincinnati: szósty w sezonie tytuł Martiny Hingis i Yung-Jan Chan

Yung-Jan Chan i Martina Hingis wygrały turniej WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati. W sobotnim finale gry podwójnej rozstawiona z "dwójką" para pokonała Su-Wei Hsieh i Monikę Niculescu 4:6, 6:4, 10-7.
Rafał Smoliński
Yung-Jan Chan i Martina Hingis PAP/EPA / PETER KLAUNZER / Yung-Jan Chan i Martina Hingis

Mecze Igi Świątek i Magdy Linette oglądaj w CANAL+ oraz w serwisie canalplus.com
Sobotni finał nie był łatwą przeprawą dla Martiny Hingis i Yung-Jan Chan. W partii otwarcia doszło aż do siedmiu przełamań, z których o jedno więcej zdobyły Su-Wei Hsieh i Monica Niculescu. Z kolei w drugim secie Szwajcarka i Tajwanka straciły prowadzenie 4:2, jednak zdołały zdobyć kluczowego breaka w 10. gemie.

Decydujący o mistrzowskim trofeum super tie break nie zaczął się po myśli Hingis i Chan. Szybko przegrywały one 0-4, ale rozpoczęły skuteczną pogoń, zakończoną wygraniem sześciu kolejnych piłek. To ustawiło przebieg finałowej rozgrywki. Po 91 minutach oznaczone "dwójką" deblistki wykorzystały trzeciego meczbola.

Chan i Hingis mają już pewną kwalifikację do rozgrywanych w Singapurze Mistrzostw WTA. W sobotę cieszyły się z szóstego trofeum w obecnym sezonie. Wcześniej tajwańsko-szwajcarski debel wygrał imprezy w Indian Wells, Madrycie, Rzymie, Majorce oraz Eastbourne.

Hingis wywalczyła 61. tytuł w grze podwójnej w zawodach głównego cyklu. Chan natomiast ma obecnie na koncie 26 trofeów.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA Premier 5, kort twardy, pula nagród 2,836 mln dolarów
sobota, 19 sierpnia

finał gry podwójnej:

Yung-Jan Chan (Tajwan, 2) / Martina Hingis (Szwajcaria, 2) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) / Monica Niculescu (Rumunia) 4:6, 6:4, 10-7

Czy Martina Hingis będzie jeszcze liderką rankingu deblowego?