WTA New Haven: Daria Gawriłowa wygrała bitwę z Timeą Babos, Elise Mertens w ćwierćfinale

Australijka Daria Gawriłowa pokonała 7:5, 7:6(6) Węgierkę Timeę Babos i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven.

Daria Gawriłowa PAP/EPA / LARRY W. SMITH / Daria Gawriłowa

Daria Gawriłowa (WTA 26) po raz drugi gra w Connecticut Open. W 2015 roku odpadła w I rundzie po porażce z Lucie Safarovą. Tym razem na początek stoczyła trzysetową batalię z Kristyną Pliskovą, a w walce o ćwierćfinał wyeliminowała Timeę Babos (WTA 66). W I secie reprezentantka Australii wróciła z 2:5. W II partii Węgierka z 3:5 doprowadziła do tie breaka, w którym zmarnowała cztery piłki setowe przy 6-2.

W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Gawriłowa zdobyła 37 z 51 punktów przy swoim pierwszym podaniu i przełamała rywalkę cztery razy. Australijka zdobyła o osiem punktów więcej od Węgierki (85-77). W ćwierćfinale rywalką tenisistki z Melbourne będzie jedna z kwalifikantek, Belgijka Kirsten Flipkens lub Rumunka Ana Bogdan.

Elise Mertens (WTA 46) pokonała 6:2, 7:5 Darię Kasatkinę (WTA 39). W II secie Rosjanka nie wykorzystała prowadzenia 3:1 i break pointa na 4:1. W ciągu 84 minut zdobyła tylko osiem z 20 punktów przy swoim drugim podaniu i siedem razy dała się przełamać. W kwietniu wywalczyła tytuł w Charleston, ale w kolejnych miesiącach tylko w jednym turnieju wygrała dwa mecze z rzędu (III runda Rolanda Garrosa). Kolejną rywalką Mertens będzie Magda Linette lub Shuai Zhang.

W I rundzie Carla Suarez (WTA 35) prowadziła 6:4, 4:0 z Janą Cepelovą (WTA 89), gdy Słowaczka skreczowała z powodu kontuzji prawego uda. Hiszpanka na początku roku miała problemy z barkiem. W styczniu znajdowała się na 12. miejscu w rankingu, a po Wimbledonie wypadła z Top 30. O ćwierćfinał w New Haven była szósta rakieta globu zmierzy się z Anastazją Pawluczenkową, z którą ma bilans meczów 1-6.