WTA New Haven: Anastazja Pawluczenkowa i Kirsten Flipkens po raz trzeci w ćwierćfinale imprezy

Anastazja Pawluczenkowa pokonała 7:6(3), 6:0 Hiszpankę Carlę Suarez i awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Premier na kortach twardych w New Haven.

Anastazja Pawluczenkowa PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Anastazja Pawluczenkowa

Dla Anastazji Pawluczenkowej (WTA 20) to czwarty występ w głównej drabince turnieju w New Haven i po raz trzeci zagra w ćwierćfinale (wcześniej w 2011 i 2013). W II rundzie Rosjanka pokonała Carlę Suarez (WTA 35). W I secie prowadziła 4:1, ale mogła go przegrać. Przy 5:6 obroniła piłkę setową. Wcześniej przy 5:4 sama zmarnowała setbola. Po wygraniu tie breaka, w II partii tenisistka z Moskwy nie straciła nawet gema, choć nie brakowało zaciętej gry na przewagi.

W trwającym 93 minuty spotkaniu Pawluczenkowa obroniła dziewięć z 12 break pointów, a sama sześć razy przełamała rywalkę. Rosjance naliczono 30 kończących uderzeń i 29 niewymuszonych błędów. Suarez miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki. Tenisistka z Moskwy podwyższyła na 7-1 bilans meczów z Hiszpanką. Kolejną jej rywalką będzie Słowaczka Dominika Cibulkova lub Francuzka Alize Cornet.

Kirsten Flipkens (WTA 76) wygrała 6:1, 7:6(1) z Ana Bogdan (WTA 127). Belgijka prowadziła 6:1, 4:2, ale mogła przegrać II partię. W 10. gemie obroniła cztery piłki setowe, a w tie breaku była zdecydowanie lepsza. W ciągu 98 minut odparła sześć z ośmiu break pointów i zdobyła 80 ze 132 rozegranych punktów.

Flipkens po raz trzeci zagra w ćwierćfinale Connecticut Open (2014, 2016). W ubiegłym sezonie weszła do głównej drabinki jako szczęśliwa przegrana i dopiero w walce o półfinał uległa późniejszej triumfatorce Agnieszce Radwańskiej. Tym razem rywalką Belgijki będzie Daria Gawriłowa, którą pokonała pięć lat temu w Den Bosch w ich jedynym do tej pory spotkaniu.