Cykl ITF: Magdalena Fręch najlepsza w Brunszwiku. Polka zadebiutuje w Top 200

Po wielkim zwycięstwie w Lipsku Magdalena Fręch wygrała także turniej ITF o puli nagród 25 tys. dolarów w Brunszwiku. Polska tenisistka zadebiutuje dzięki temu w Top 200 rankingu WTA.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Facebook / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

10 meczów i 10 zwycięstw w ciągu dwóch tygodni. Co warto podkreślić, łatwo nie było, gdyż Magdalena Fręch (WTA 241) musiała spędzić na korcie wiele godzin i ciężko pracować, aby wygrywać kolejne mecze. Nie ulega wątpliwości, że na niemieckiej mączce 19-letnia łodzianka przeżyła najpiękniejsze chwile w swojej dotychczasowej karierze.

W niedzielnym pojedynku o tytuł przeciwniczką oznaczonej "czwórką" Fręch była rozstawiona z "trójką" Olga Saez Larra (WTA 238). Hiszpanka grała wcześniej z Polką dwukrotnie i za każdym razem wygrywała. Tak było w 2014 roku właśnie w Brunszwiku oraz w sezonie 2016 w Tarragonie.

Fręch bardzo chciała się zrewanżować za dwa poprzednie niepowodzenia i pewnie wygrała pierwszego seta. W drugim to Saez Larra była skuteczniejsza, dlatego o losie triumfu zadecydowała trzecia partia.

Obie panie miały swoje szanse w trzecim secie. W dziewiątym gemie 22-letnia Hiszpanka wróciła ze stanu 0-40 i utrzymała serwis. Po zmianie stron bliska porażki była Polka. Ostatecznie doszło do rozgrywki tiebreakowej, w której łodzianka zdobyła przewagę jeszcze przed pierwszą zmianą stron. Nasza tenisistka grała swobodnie i wygrywała kolejne wymiany. Przy pierwszej piłce meczowej posłała pewny forhend na bekhend rywalki.

Fręch zwyciężyła po 125 minutach 6:1, 2:6, 7:6(3) i sięgnęła po trzeci w karierze tytuł na zawodowych kortach. W poniedziałek znajdzie się na 216. pozycji, natomiast w notowaniu rankingu WTA po US Open 2017 (11 września) zadebiutuje w Top 200.